TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 4 maja 2014

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele polskim. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. Przypominamy, że w naszej parafii podjęliśmy metodę codziennego czytania Biblii a w Gaude Mater, drukujemy sigle fragmentów ksiąg, które należy przeczytać.

2. Dziś o godz. 15.30 Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców a o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Jutro tj. 5 maja po wieczornej Mszy św. prezentacja multimedialna prac planowanych przy łańcuckiej Farze. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu bezpieczeństwo, dobro i piękno naszej świątyni.

4. We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. O godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – klasy II gimnazjum.

5. W środę o godz. 17.00 – spowiedź dzieci klas III przed rocznicą Komunii św. i okazja do spowiedzi przed odpustem. O godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – klasy I gimnazjum.

6. W czwartek 8 maja doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii. Msze św. o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 15.15 i 18.00 suma odpustowa animowana przez kandydatów do bierzmowania z udziałem dzieci klas III w strojach komunijnych i wszystkich grup parafialnych. Niech każdy kto należy do naszej wspólnoty parafialnej, uczci św. Stanisława Bpa przez udział w Eucharystii.

7. W piątek i sobotę skrutynia dopuszczające do bierzmowania dla młodzieży klas III gimnazjum. Szczegółowe informacje znajdują się w ostatnim numerze Gaude Mater.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 rocznica I Komunii dzieci klas III.

9. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 a w soboty i niedziele o 17.30.

10. Nie zapominajmy o systematycznym czytaniu prasy katolickiej.

11. W niedzielę 11 maja o godz. 17.00 w hali MOSiR w Łańcucie odbędzie się uroczysty koncert z okazji międzynarodowego Dnia Tańca na który zapraszają organizatorzy.

12. W tym tygodniu zmarł Jan Piekło. Dobry Jezu …

13. Słowo Życia: „Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz”.

4 maja 2014|