SMAP w Leżajsku

W dniach 9-11 kwietnia 2014 roku młodzież naszej parafii uczestniczyła w XXI Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku. Hasłem tegorocznego Spotkania było: ” Wierzę w Syna Bożego” , które jest jednocześnie hasłem roku duszpasterskiego. Nasza grupa wraz z S. Angelą została przypisana do parafii św. Michała Archanioła w Giedlarowej. Ks. Proboszcz Jan Balicki jak i Ks. Wikariusz Sebastian Picur bardzo serdecznie nas przywitali. Nabożeństwu piątkowemu: ” Góra błogosławieństw”   przewodniczył ks. abp Józef Michalik.

 W poranek sobotni uczestniczyliśmy w Mszy św. a następnie udaliśmy sie do szkoły na spotkania w grupach. Popołudniu w Leżajsku odbywały się dalszy program spotkania. O 19.00 ks. bp Adam Szal przewodniczył nabożeństwu adoracji krzyża.

 Uroczysta Eucharystia połączona z obrzędem poświęcenia palm, 13 kwietnia zakończyła XXI Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Łączyliśmy się z Ojcem Świętym i z młodzieżą w Watykanie. Młodzież polska, przyjęła krzyż od młodzieży brazylijskiej, który będzie nam towarzyszył podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Kolejny SMAP 2015 odbędzie się w Brzozowie. Dziękujemy serdecznie wszystkim, dzięki któremu mogliśmy przeżywać te dni. Szczególnie Panu Bogu jak i gospodarzom. Nasza grupa szczególnie dziękuje Mieszkańcom Giedlarowej. Rodzinom, które bardzo ciepło nas przyjęły i gościły w swoich domach. naszym wyrazem wdzięczności będzie pamięć w modlitwie. (s. Angela)

13 kwietnia 2014|