NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 13 kwietnia 2014

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy tydzień w ciągu roku liturgicznego, nazywany Wielkim. Starajmy się przeżyć ten czas w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

2. Dziś na Gorzkich Żalach kończymy rekolekcje parafialne. Spowiedź wielkanocna jutro i we wtorek od godz. 9.00 do 12.00 i 14.00 do 18.00.

3. Również dziś zapraszamy do MDK na sztukę teatralną „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał” o godz. 15.00 i 18.15. Akcja Katolicka rozprowadza Caritasowe baranki po 5 zł. i paschaliki po 7 zł z których dochód jest przeznaczony dla najbiedniejszych dzieci. Wspólnota Perełki zrzeszająca osoby niepełnosprawne ich rodziny oraz młodych przyjaciół serdecznie zaprasza na kiermasz ręcznie robionych ozdób wielkanocnych wykonanych przez wolontariuszy. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wakacyjny wyjazd dla całej wspólnoty. W Maneżu odbywa się Kiermasz Wielkanocny a o godz. 13.00 konkurs palm.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ukazał się kolejny, bardzo ciekawy numer gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Gazetka jest gratisowa. Można ją zabrać z bocznych ołtarzy, przeczytać i podać dalej.

5. W Wielką Środę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą kapłańską, którzy zostali zgłoszeni w kancelarii, bądź w zachrystii. Odwiedziny nie dotyczą chorych odwiedzanych co miesiąc.

6. W Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Wielki Czwartek to także dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do 23.00, o godz. 21.00 modlitewne -muzyczne czuwanie, przy utworach J.S. Bacha w wykonaniu Maji i Mateusza Kwiatkowskich.

7. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 8.00, 15.00 i 17.15. Przez cały dzień adorujemy Najśw. Sakrament w ciemnicy. Porządek adoracji został zamieszczony w Gaude Mater i jest wywieszony w gablotach. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, która się zakończy przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Adoracja do północy. O 22 Gorzkie Żale a po nich pieśni pasyjne w wykonaniu Chóru. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia (została ona dołączona do najnowszego numeru Gościa).

8. Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Błogosławienie pokarmów od godz. 8.00 do 16.00. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

O godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 13.00.

10. Towarzystwo Brata Alberta zaprasza bezdomnych i ubogich na śniadanie wielkanocne w Wielką Sobotę o godz. 11 w siedzibie Towarzystwa ul. Ottona z Pilczy 2.

11. W Wielki Poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie pielgrzymów udających się do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, oraz małżonków chętnych do kręgu Domowego Kościoła.

12. W Bibliotece Pedagogicznej w Łańcucie przy ul. Danielewicza czynna jest wystawa malarska z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Wystawa będzie czynna do 28 kwietnia br.

13. Bóg zapałać za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na remont domu katechetycznego.

14. Słowo Życia: Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci na krzyżu, dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko (Flp 2,8-9).

12 kwietnia 2014|