V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 kwietnia 2014

 1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.
 2. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nabożeństwo ku Matki Bożej Bolesnej a o 17.00 na Gorzkie Żale i zmianę tajemnic różańcowych.
 3. Dziś po Gorzkich Żalach, spotkanie Straży grobowej w salce katechetycznej.
 4. W środę zakończenie Seminarium Odnowy Wiary.
 5. W czwartek o godz. 18.00 rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Każdy z nas powinien pielęgnować w sobie dar wiary i wziąć udział w rekolekcjach, które są ekologią ducha. Katechezy rekolekcyjne będą głoszone w piątek i sobotę o godz. 7.30 i 18.00 oraz w niedzielę palmową na wszystkich mszach świętych. W piątek droga krzyżowa ulicami miasta o godz. 19.00. W związku z tym, droga krzyżowa w kościele będzie tylko po Mszy św. o godz. 7.30 a nie będzie pozostałych. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej na rekolekcyjną katechezę.
 6. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek i Wtorek. Przygotowaniem do niej będą rekolekcje.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i przedłużenia prenumeraty Niedzieli. Ukazał się okolicznościowy i gratisowy numer „Świadectwo”, poświęcony świadectwu położnej Agaty Rejman. Warto się zapoznać z jego treścią.
 8. W piątek o godz. 18.00 rozpoczynają się Dni Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku, które zakończą się uroczystą sumą o godz. 11.00 w Niedzielę Palmową.
 9. W Niedzielę Palmową taca będzie przeznaczona na remont domu katechetycznego. Przy naszym kościele Koło Misyjne będzie rozprowadzać palmy, z których zebrane fundusze będą przeznaczone na misje, a Akcja Katolicka Caritasowe baranki i paschaliki, z których ofiary są przeznaczone na akcję letnią Caritas, dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży.
 10. W Niedzielę Palmową zapraszamy na spektakl teatralny pt.: „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał …”, przygotowany przez grupę teatralną naszej parafii. Sztuka będzie wystawiona w MDK o godz. 15.00 i 18.15.
 11. „Bilet – Radosne wakacje” dla dzieci z Ukrainy.
 12. Towarzystwo św. Brata Alberta dziękuje za ofiary zebrane tydzień temu. Bóg zapłać.
 13. W Niedzielę Palmową odbędzie się w maneżu Kiermasz Wielkanocny z zaopatrzeniem na wielkanocny stół a o godz. 13.00 konkurs palm.
 14. Odbywają się bezpłatne profilaktyczne badania słuchu, szczegóły na afiszach. Dyżur prawników odbędzie się wyjątkowo 14.04. o godz. 17.00.
 15. Słowo Życia: Pan Jezus pragnie wyprowadzić każdego z grobu grzechów i słabości i woła po imieniu: „… wyjdź na zewnątrz!”
 16. W tym tygodniu zmarła Emilia Bem. Wspominamy również kolejną rocznicę mordu katyńskiego i katastrofy smoleńskiej. Wszystkich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….
6 kwietnia 2014|