CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 30 marca 2014

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji zachęcamy do włączenia się w adorację Największego Sakramentu. W czwartek o godz. 16.45 Godzina święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 i piątek od godz. 16.00. W piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy Świętej różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez rodziny z Domowego Kościoła zakończona Mszą Świętą o godz. 20.00.

3. W przyszłą niedzielę Msza Święta dla dzieci i rodziców kl. II o godz. 15.00. O godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej, o 17.00 Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych.

4. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej a w piątek Rycerzy Kolumba.

5. W okresie Wielkiego Postu powinniśmy odprawić rekolekcje. W naszej parafii rekolekcje rozpoczną się 12 kwietnia, ich program zamieszcza najnowszy numer Gaude Mater. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą nasz miesięcznik parafialny i zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 6. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, bł. Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na organizowaną z naszej parafii pielgrzymkę samolotową na kanonizację Jana Pawła II. Szczegółowe informacje możemy znaleźć na stronie internetowej i na afiszach.

7. Dziś przy naszej świątyni kwestuje, na rzecz najuboższych,Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie. Bóg zapłać za wielkopostną jałmużnę. Za tydzień taca na WSD w Przemyślu.

8. Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, zaprasza rodziców uczniów klas szóstych na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w Sali gimnastycznej. Na spotkaniu omówione zostaną sprawy rekrutacji.

9. Słowo Życia: „Postępujcie jako dzieci światłości. Owocem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość i prawda” (Ef 5, 9).

10. W tym tygodniu zmarł Lesław Pankiewicz. Wieczne odpoczywanie …

29 marca 2014|