TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 23 marca 2014

1. Wielki Post to czas wytężonej pracy nad sobą, czas powrotu do Boga. Aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, zapraszamy w piątki na nabożeństwo: Drogi Krzyżowej, dla dzieci o godz.16.30, dla młodzieży o godz.20.00 i dla dorosłych o godz. 8.00, 15.15 i 17.30; zaś w niedziele na Dróżki Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.30 i Gorzkie Żale o godz. 17.00.        

2. We wtorek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza, /które są wyłożone na bocznych ołtarzach/ i przyniesienie na Mszę św. o godz. 18.00 podczas, której nastąpi przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

3. Z okazji Dnia Świętości Życia w dniu 25.03.2014  będą zbierane dary w postaci środków czystości, pampersów, i trwałej żywności dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu /koszyki wyłożone zostaną w nawie głównej w tyle kościoła/.

4. Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela lub Gość niedzielny, do których została dołączona książka Pasja bł. Katarzyny Emmerich.

5. W sobotę 29 marca po Mszy św. o godz. 18 wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

6. W niedzielę 30. marca Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie, będzie kwestować przy naszym kościele na rzecz najuboższych.

7. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowaną z naszej parafii pielgrzymkę samolotową na kanonizację Jana Pawła II. Szczegółowe informacje możemy znaleźć na stronie internetowej i na afiszach.

8. Słowo Życia: Serce człowieka jest skrojone na miarę Boga i tylko Jezus Chrystus, może zaspokoić jego głód i pragnienie (św. Augustyn).

9. W tym tygodniu zmarli: Bronisława kowal, Agata Dołega, Władysław Szczęch. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

23 marca 2014|