PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9 marca 2014

1.Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.

2. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków. Może to dotyczyć np.: naszej pychy wynoszenia się nad innych, lenistwa, łakomstwa, niepanowania nerwów, języka czy ciała. Dobrze by było również znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary, na medytację słowa Bożego, czytanie Pisma Świętego, prasy katolickiej.

3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dzieci o godz.16.30, młodzież o 20.00, dorosłych o godz. 8.00; 15.15; 17.30 a w niedziele zapraszamy na Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 16.30, a o 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali.

Rodziców zachęcamy, aby swym dzieciom kupili marcowy numer „Małego Gościa”, który jest jednym z najlepszych czasopism dla dzieci w Polsce.  

4. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek odbędą się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży I LO i Zespołu Szkół im. J. Korczaka.

6. W środę o godz. 17.30 w Kasynie urzędniczym przy ul. Kościuszki odbędzie się spotkanie z redaktorem Tomaszem Terlikowskim. Gorąco zachęcamy do udziału.

7. Również w środę Seminarium Odnowy Wiary, a o godz. 19.45 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

8. Od wtorku do piątku w naszej świątyni jest wystawienie Najśw. Sakramentu. Na spotkanie z każdym z nas, czeka Ten, który pierwszy i do końca nas umiłował.

9. W sobotę 15 marca odbędzie się w Przemyślu, Kongres Katolików Świeckich Archidiecezji Przemyskiej pod hasłem: „Wierzyć w Syna Bożego – dzisiaj”. Wystąpią między innymi; ks. prof. dr hab. Dariusz Oko, który wygłosi referat „Gender od tolerancji do totalitaryzmu” oraz red. Jacek Karnowski (Tygodnik wSieci, portal wPolityce.pl), który będzie mówił: „Jak mówić o wierze i Kościele?”. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.  

10. Słowo Życia: Życie jest duchową walką. Nasze zwycięstwo nad pokusą i grzechem jest w zjednoczeniu i naśladowaniu Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.

9 marca 2014|