Tydzień modlitw o trzeźwośc narodu

W niedzielę 2 marca 2014 roku rozpoczyna się 47. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Będzie on przebiegał pod hasłem: Kochająca matka zawsze trzeźwa. Zachęcamy do przeczytania artykułu ks. Marka Dziewieckiego, można go otworzyć klikając tutaj. Głównym motywem rozpoczęcia Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu w ostatnią niedzielę karnawału jest nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych. W naszej parafii w te ostatnie dni karnawału organizuje się czterdziestogodzinne nabożeństwa. Są to eucharystyczne dni błagalne i wynagradzające za popełnione grzechy. Obecnie nabożeństwo to polega zwykle na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Kościół w Polsce rozpoczyna niedzielą przed Popielcem, aby włączyć wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także by wyprosić łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

Powinien to być tydzień zintensyfikowanej pracy nad stworzeniem różnych grup trzeźwościowych lub wzmożonym zachęcaniem do wstępowania w ich szeregi. Warto włożyć wysiłek, aby powstały wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Jeśli w parafii nie ma jeszcze Księgi Trzeźwości, powinno się ją założyć.

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowych z ks. Markiem Dziewieckim w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość. W większości katolickich rozgłośni radiowych będzie można je usłyszeć. Można również skorzystać z naszego serwisu, klikając na poszczególne linki. Zapowiedź bp. Tadeusz Bronakowski (mp3) Zapowiedź audycji (mp3)

2 marca 2014|