DOMOWY KOŚCIÓŁ DZIELI SIĘ OPŁATKIEM

Przybieżeli do Betlejem pasterze… , tą znaną kolędą rozpoczęło się tegoroczne spotkanie opłatkowe. I rzeczywiście Pasterze z Ruchu Światło – Życie – nasi kapłani przybyli do Bursy Szkolnej, by podzielić się z opłatkiem z rodzinami skupionymi wokół Domowego Kościoła. Okolicznościowe słowo oraz życzenia świąteczne i noworoczne skierował do nas ks. Proboszcz Tadeusz Kocór, który przypomniał nam, że nasze rodziny na wzór Świętej Rodziny mają nieść Ewangelię Jezusa w świat przede wszystkim własnym, dobrym przykładem. Życzliwe słowa skierował do nas również Moderator Rejonu Łańcut ks. Zbigniew Malec. Obecni byli moderatorzy kręgów ks. Jan Częczek, ks. Mariusz Woźniczyszyn i ks. Maciej Kandefer. Zaszczycił nas również swoją obecnością ks. Prałat Władysław Kenar.

W czasie spotkania złożyliśmy sobie osobiście życzenia, dzieląc się opłatkiem. Wszystko działo się w oprawie muzycznej – kolędowej w wykonaniu członków Kręgów DK z Rogóżna, po czym Para Rejonowa Danusia i Bogdan skierowali życzenia i podziękowania kapłanom i wszystkim obecnym.

W trakcie agapy wystąpił Stasiu Bożek, który recytował m. in. swoje wiersze związane z Bożym Narodzeniem. Po swoim występie zebrał zasłużone brawa. Do poetycznego nastroju tego spotkania dołączył również Lucjan Kluz ze swoim wierszem „Życzenia Noworoczne”, który dedykuję również wszystkim czytelnikom Gaude Mater:

     Życzenia noworoczne

Niech Wam Chrystus rozbłyśnie

W sercach światłem, pokojem

Na ten rok nadchodzący

– to życzenia moje.

Niech Ojciec błogosławi

Każdy dzień w Nowym Roku,

A Duch Święty prowadzi

W świetlistym obłoku!

Niech Was Bracia kochani

Anioł Stróż zawsze strzeże,

Byście wciąż powtarzali:

Kocham Boże, bo wierzę. /A i L Kluzowie/

 

12 stycznia 2014|