ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 stycznia 2014

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do świętaOfiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy, do naszej świątyni, na jasełka pt.: „Narodziłem się, aby twoje rany zmienić w perły miłości”. Jasełka przygotowała młodzież z Gimnazjum nr 1 w Łańcucie. Po jasełkach zmiana tajemnic różańcowych.

3. Na terenie naszej parafii kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

13 stycznia (poniedziałek)

Os. Sikorskiego, ul. Piekarska, ul. Kasprowicza, ul. Modrzewiowa, ul. Partyzantów,

ul. Łowiecka, ul. Szkolna

14 stycznia (wtorek): ul. Kołłątaja, ul. Zamknięta, ul. Harcerska, ul. Orkana, ul. Wojska Polskiego, ul. Zajazdowa, ul. Broniewskiego, ul. Sybiraków, ul. Powst. Styczniowego,

ul. Kralczyńskiego

15 stycznia (środa) ul. Zielona, ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Pod Bażantarnią,

ul. Zubrzyckiego, ul. Wiosny Ludów

16 stycznia (czwartek) ul. Sowińskiego, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Graniczna, ul. Reja,

ul. Obrońców Pokoju, ul. Lipowa, ul. Szenwalda

17 stycznia (piątek) ul. Kościuszki

18 stycznia (sobota): domy i mieszkania, w których z różnych przyczyn nie było wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym dniu – należy je wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej. Rozpoczęcie odwiedzin od godz. 15.30.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które są przeznaczone na cele parafialne.

5. Prosimy o przedłużenie prenumeraty Niedzieli i zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu znajdziemy wspomnienie o Wojciechu Kilarze, które przez ostatnie 33 lata codziennie odmawiał brewiarz, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.

6. W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogły nastąpić.

7. W niedzielę 19 stycznia o godz. 14.30 zapraszamy do MDK w Łańcucie na Rodzinny przegląd kolęd i pastorałek. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich parafian.

8. Również w niedzielę 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji i kościoła filialnego na Kątach. Msza św. odpustowa na Kątach o godz. 9.00.

9. W kiosku przy kościele jest do nabycia ciekawa książka „Świadectwo Bożego Miłosierdzia”, która zawiera wypowiedzi znanych Polaków o Bożym Miłosierdziu. Cena 15 zł.

10. W tym tygodniu zmarł Marcin Stanisławek. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: Miłym Bogu jest ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie (por. Dz 10,35).

11 stycznia 2014|