Kolędowali w Farze

Okres świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Trzech Króli  – to czas kolęd i pastorałek. Nie tylko chętnie sami je śpiewamy, lecz jeszcze chętniej słuchamy, zwłaszcza, gdy śpiewają je znakomici wykonawcy. A do nich należy niewątpliwie Chór Łańcuckiej Fary, odnoszący coraz większe sukcesy na licznych festiwalach i przeglądach zespołów chóralnych. W jego wykonaniu kilkuset słuchaczy zgromadzonych w  kościele parafialnym  miało okazję posłuchać jak brzmią rozpisane na głosy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

 Dyrygowali – Michał Horodecki i Jan Szydło. Wystąpił także Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Państwowej Szkoły Muzycznej  I stopnia i Łańcuckiego Towarzystwa Muzycznego pod kierunkiem Józefa Nawojskiego. Koncert prowadził Krzysztof Szczepaniak.

  – Te koncerty  naszego chóru parafialnego wpisały się już na stałe w program obchodów uroczystości bożonarodzeniowych – powiedział na zakończenie ks. proboszcz Tadeusz Kocór. Dziękując wokalistom , muzykom i dyrygentom życzył im dalszych artystycznych sukcesów. Licznie zgromadzeni w kościele słuchacze nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

[Adam Kunysz]  

6 stycznia 2014|