DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5 stycznia 2014

1. Dziś o godz. 15.00 i 17.00 jasełka parafialne w MDK. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału. Jasełka są formą medytacji nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Nie żałujmy czasu, na tę modlitewną refleksję, bo z niej wypływa umocnienie więzi miłości łączącej nas z Chrystusem.

2. Przypominamy, że zmiana tajemnic różańcowych jest za tydzień o godz. 16.30.

3. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach. Siostry Serafitki przed kościołem będą rozprowadzać kadzidło i kredę a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na misje w Gabonie. Taca jest również przeznaczona na misje.

O godz. 16.30 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Łańcuckiej Fary oraz Kwintetu instrumentów dętych Szkoły Muzycznej II st. Łańcuckiego Towarzystwa Muzycznego.

4. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Porządek kolędy został zamieszczony w ostatnim numerze Gaude Mater i na stronie internetowej naszej parafii www.lancut.przemyska.pl. Na dzień przed wizytą kapłana, ministranci powiadomią rodziny. Prosimy, aby przygotować stół; na którym niech będzie postawiony krzyż, zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą do poświęcenia.

Dzieci i młodzież uczęszczające na katechezę przygotowują zeszyty. Wizyta duszpasterska kapłana jest czynnością liturgiczną; tzn. kapłan przychodzi w imię Chrystusa a podejmowane rozmowy dotyczą życia duchowego. Przeżywajmy kolędę w duchu wiary i nie ulegajmy presji medialnej, która często tę formę bezpośredniego kontaktu kapłana z wiernymi ośmiesza i banalizuje. Ofiary z racji kolędy kapłani zasadniczo nie przyjmują w domach, można je składać na tacę w kościele.

5. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych na takie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 19 stycznia w MDK o godz. 14.30. Spotkaniu będzie towarzyszył rodzinny przegląd kolęd i pastorałek. Zachęcamy do wspólnego kolędowania i zgłaszania swego udziału w przeglądzie.

6. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. O godz. 9.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania (klasy I – III) i zmiana tajemnic różańcowych dla gimnazjalistów.

7. W tym tygodniu zmarł : Stefan Grad. Dobry Jezu a nasz Panie …

8. Słowo Życia: Niech Mądrość Boża, rozbije namiot i zapuści swe korzenie wśród nas, aby czas był błogosławiony.

4 stycznia 2014|