Odnowienie przysiegi małżeńskiej w Niedziele Świętej Rodziny

W niedzielę, 29 grudnia, w dniu Święta Świętej Rodziny o godz. 9.30 Ks. Proboszcz sprawował Mszę Świętą w intencji małżonków. Było to swoiste niezwykłe spotkanie pokoleń: tych, którzy sakramentalny związek małżeński zawarli stosunkowo niedawno, z tymi, którzy przeżyli w nim ponad pół wieku.   Małe i wielkie jubileusze – to szczególny czas świętowania, radości, powrotu wspomnieniami do minionych lat. Pokazuje, że „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie pamięta złego (…) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”(1 Kor 13,4,7-8). 

Prawdziwa miłość: cierpliwa, łaskawa, dająca nadzieję, pomogła kroczyć przez życie, mimo różnych, nieraz trudnych sytuacji, pozwoliła dzielić radości i troski przez wiele lat, pomagała i pomaga trwać w zdrowiu i chorobie, i przeżywać kolejne jubileusze. Prawdziwa miłość wszystko przetrzyma, zwłaszcza, gdy u progu wspólnego życia zaprosi się do niego Maryję, Jezusa i Świętego Józefa. Ze Świętą Rodziną  łatwiej wytrwać w miłości, wierności do końca.

To także doskonała okazja do powierzenia siebie nawzajem Bogu, ale także do dania świadectwa, że w obecnych czasach można pozostać wiernym złożonym przyrzeczeniom  małżeńskim. W czasie Mszy Świętej małżonkowie odnowili złożone przed laty przyrzeczenia małżeńskie. Przed ich odnowieniem odśpiewano „Hymn do Ducha Świętego”.

W tym dniu wystąpił w naszej parafii także męski kwartet wokalny „AKORD” z Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie. Do Łańcuta przyjechali: Włodzimierz Futorski – tenor I, Włodzimierz Gapij – tenor II, Jarosław Jakymczuk – baryton oraz Jurij Kochanski – bas. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej zespołu.

 

29 grudnia 2013|