ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 29 grudnia 2013

1. Dziś kierujemy nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja pozostali otwarci na Boże działanie i odpowiedzieli całym swoim życiem na zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Św. Rodzina jest dla nas przykładem i wzorem, z którego powinniśmy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.

2. Dziękujemy męskiemu kwartetowi wokalnemu „AKORD” z Filharmonii w Tarnopolu za piękny śpiew kolęd.

3. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy wszystkich parafian o godz. 16.00 na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w tę modlitwę na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych, rozpocząć nowy rok 2014.

4. W najbliższą środę Nowy Rok, Uroczystość Bożej Rodzicielki a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w naszym kościele będę w porządku niedzielnym.

5. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Rozpocznijmy nowy rok, dziękując Bogu za dar Eucharystii i prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna w tej intencji przez cały czwartek. Po wieczornej Mszy św. Godzina święta dla Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa.

6. Natomiast w piątek, 3 stycznia, zapraszamy na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Wcześniej okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

Nie zapominajmy, że uczestnictwo we Mszy św. pierwszopiątkowej jest nie tylko wyrazem naszej pobożności, lecz włączona jest w nią intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie.

Do południa w piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.

7. W sobotę oddajemy się cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy do licznego udziału, bowiem chcemy w naszej parafii podjąć nabożeństwa I sobót jako formę przygotowania się do kanonizacji bł. Jana Pawła II. W programie Msza św. o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i adoracja prowadzona przez rodziny z Domowego Kościoła.

28 grudnia 2013|