CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 22 grudnia 2013

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu.

2. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach jutro od godz. 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00.

3. We wtorek ostatnia Msza św. roratnia o godz.6.00. Niech towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

4. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. Zachowajmy trzeźwość. Niech na stole zapłonie świeca Caritasu, znak wrażliwości naszego serca na biedę i potrzeby bliźnich.

5. Pobłogosławione opłatki i świece można jeszcze dziś nabyć w domu katechetycznym. Zachęcamy także do skorzystania z kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez wspólnotę niepełnosprawnych „Perełki”.

6. Pasterka w naszym kościele będzie o godz.24.00. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz.6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00. Nie będziemy Mszy o godz. 18.00.

W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. tak jak w niedzielę.

7. Warto w te święte dni zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się podwójny numer Niedzieli z kalendarzem, kolędami na CD i śpiewniczkiem oraz także podwójny numer Gościa z dodatkiem liturgicznym wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do czytania naszego miesięcznika Gaude Mater w którym znajdziemy między innymi porządek wizyty duszpasterskiej.

8. W przyszłą niedzielę, uroczystość Świętej Rodziny. Z tej racji zapraszamy małżonków do odnowienia przysięgi małżeńskiej na Mszy św. o godz. 9.30. Szczególnie zapraszamy małżonków którzy w tym roku świętują 10 – lecie, 25 – lecie i 50 – lecie zawarcia sakramentu małżeństwa.

9. Młodzież oazowa z naszej parafii będzie kolędować na misje 27 (piątek), 28 (sobota) i 30 (poniedziałek) XII w godzinach 16 – 19. Przyjmijmy ich z wiarą w naszych domach.

10. W tym tygodniu zmarła Janina Peszko. Dobry Jezu …

11. Słowo Życia: „Przybądź, o Panie, Tyś jest Królem chwały”.

21 grudnia 2013|