TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU- 15 grudnia 2013

1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego znaczy: „radujcie się”. Jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie. Duchowym przygotowaniem na przyjście Pana, były adwentowe rekolekcje, które dziś kończymy a które prowadził Ks. Jerzy Dierżanowski. Podczas adwentowej refleksji, ukazywał nam Boże spojrzenie na małżeństwo i rodzinę. Wskazał na wartość życia ludzkiego, znaczenie dojrzałej miłości i religijności w życiu rodzinnym. Dziękujemy Bogu za Ks. Jerzego, który cały jest oddany trosce o rodzinę. Dziękujemy za podzielenie się z nami bogatym doświadczeniem z pracy duszpasterskiej wśród małżeństw i rodzin. Dziękujemy za przesłanie tych rekolekcji, które wypisujemy w naszych sercach: Bóg daje życie. Rodzina chroni je i wychowuje. Bóg zapłać.
Gratulujemy tym wszystkim, którzy podczas rekolekcji, otworzyli Chrystusowi drzwi swego serca. Natomiast ci którzy nie znaleźli czasu na spotkanie przychodzącego Pana, niech się mobilizują, aby na progu wieczności nie usłyszeli słów: „nie znam was”.
2. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólna rodzinna.
3. Duchowym przygotowaniem do zbliżających się świąt jest sakrament pokuty. W naszej parafii spowiedź jest w najbliższą sobotę (21 XII) i w poniedziałek 23 XII, od godz. 9.00 do 12.00 i 14.00 do 18.00. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w roratach.
4. Dziś w domu parafialnym są rozprowadzane pobłogosławione opłatki a przy kościele świece wigilijne Caritas. Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez młodzież i niepełnosprawnych.
5. MDK i Zespół Ekrol zapraszają dziś o godz. 18.00 na koncert dobroczynny „Jednego Wiecora” z okazji 20 – lecia świetlicy „Wzrastanie” w Łańcucie. Koncert odbędzie się w MDK i jest zorganizowany w celu wsparcia Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”. Koncertowi towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny. Zachęcamy do licznego udziału.
6. Od jutra zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus. Jutro po wieczornej Mszy św., na początku nowenny zapraszamy na adorację Eucharystyczną z medytacją biblijną prowadzoną przez ks. Macieja Gierulę. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
7. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych w domach z Komunią Świętą, zgłoszonych w kancelarii parafialnej. Odwiedziny nie dotyczą chorych odwiedzanych co miesiąc.
8. W najbliższą sobotę i niedzielę w Maneżu organizowany jest kiermasz świąteczny z zaopatrzeniem na świąteczny stół. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i tradycyjne ozdoby choinkowe, którymi zostanie udekorowana choinka w naszym kościele.
9. Nasza Parafia i MDK w Łańcucie organizują Rodzinny Przegląd Kolęd i Pastorałek w niedzielę 19.01. 2014 r. podczas parafialnego opłatka. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału.
10. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego jest dołączona płytka CD z kolędami a do Niedzieli kulinarny dodatek na święta. Zachęcamy do nabycia.
11. W tym tygodniu zmarli: Janina Gdula, Lucyna Rudnicka, Witold Szewczyk i Janina Kluz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ….
12. Słowo Życia: „Bądźcie cierpliwi, umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie” (Jk 5,8).

15 grudnia 2013|