Świadectwo ks. Tomasza – misjonarza z Kazachstanu

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodziliśmy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Z tej racji gościliśmy w naszej parafii ks. Tomasza Pysia, który pracuje w Kazachstanie, a pochodzi z Dąbrówek. Gościł on w naszej parafii i podzielił się świadectwem swojej pracy misyjnej. Mówił o sytuacji mieszkańców Kazachstanu, o ich głębokiej wierze doświadczonej różnymi trudnościami i o ciągle nowych potrzebach, z jakimi boryka się jego parafia w Oziornoje.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej ks. Tomasza (tomaszpys.wordpress.com) oraz strony parafii, w której jest proboszczem (oziornoje.wordpress.com). W imieniu naszego Gościa składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiarę na rzecz katolików mieszkających w Kazachstanie. Zbiórkę do puszek zorganizowali pod kościołem członkowie wspólnoty Rycerze Kolumba oraz harcerze z Hufca ZHP w Łańcucie.

8 grudnia 2013|