DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu a zarazem uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje nam zarówno wielką godność Maryi, ale też każdego z nas. Warto przy tej okazji postawić sobie pytanie o naszą odpowiedź na Boże zaproszenie do współpracy z Nim. Zapraszamy na roraty, które wyrażają nasze oczekiwanie i gotowość na przyjście Pana Jezusa.

2. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Dziękujemy Ks. Tomaszowi Pyś, z Kazachstanu za wygłoszę Słowo Boże, którego chcemy wesprzeć modlitwą i ofiarą składaną dziś do puszek przy kościele. Harcerzom i Rycerzom Kolumba dziękujemy za zorganizowanie kwesty. Dzisiejsza taca jest przeznaczona w części na ogrzewanie naszego kościoła i punktu katechetycznego a w części na potrzeby Kościoła na wschodzie. Nie możemy zapomnieć o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Bóg zapłać.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zostanie otwarta wystawa pt. „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”. Wystawęprzygotował IPN.

4. Również dziś z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 13.00.

5. Jutro o godz. 9.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama szala na rozpoczęcie przeglądu pieśni maryjnej i patriotycznej w wykonaniu osób niepełnosprawnych.

6. W środę 11 grudnia o godz. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Temat rekolekcji: BÓG DAJE ŻYCIE. RODZINA CHRONI JE I WYCHOWUJE. Rekolekcje w całości poświęcone zostaną tematyce rodzinnej w bardzo różnych aspektach. Głównym przesłaniem jest ukazanie największej wartości jaką jest budowanie życia osobistego i rodzinnego na najtrwalszym i najpewniejszym fundamencie jakim jest codzienna więź z Panem Bogiem. Prowadzi: ks. Jerzy Dzierżanowski –Diecezjalny Duszpasterz Rodzin z Opola.                                                                                                                       Środa 11 grudnia – Rozpoczęcie rekolekcji na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 „Chcę mieć serce pełne Dobra i Miłości”.

Czwartek 12 grudnia godz. 6.00, 7.30 i 18.00 „Należy w sposób dyskretny i skuteczny towarzyszyć rodzącemu się życiu, otaczając szczególną opieką te matki, które nie boją się wydać na świat dziecka i wychować je bez udziału ojca …” (Jan Paweł II).

Na nowennie złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Piątek 13 grudnia godz. 6.00, 7.30 i 18.00 „Gdzie nie ma szacunku dla poczętego życia, nie będzie szacunku dla ludzi starych i umierających …” (Jan Paweł II).

O godz. 19.00 nauka dla rodziców wychowujących dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym. Kochać to znaczy słuchać i rozmawiać. Jak budować atmosferę domu za którym tęsknią rodzice i dzieci?                                                Sobota 14 grudnia godz. 6.00, 7.30 i 18.00 Ofiaruj dzieciom DOM. Wzruszające świadectwo rodziny zastępczej, która aktualnie opiekuje się dziewiętnastym dzieckiem.              Niedziela 15 grudnia Eucharystia – siłą i mocą rodziny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

7. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej i Duszpasterstwa Nauczycieli.

8. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez Akcję Katolicką świece wigilijne Caritas a przez S. Albertę poświęcone opłatki.

9. Również w niedzielę 15 oraz 22 grudnia odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez wspólnotę niepełnosprawnych PEREŁKI oraz Szkolne Koło Caritas przy ZST w Łańcucie. Kiermasz odbędzie się w salce katechetycznej obok kościoła.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w której znajdziemy ważny dokument papieża Franciszka „Radość Ewangelii”, odpowiedź na pytanie: Dlaczego antykoncepcja jest zła? i inne.

11. W sobotę 14 XII o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie z prof. Andrzejem Zybertowiczem w domu katechetycznym przy kościele.

12. W tym tygodniu zmarła Helena Kątnik. Wieczne odpoczywanie …

13. Słowo Życia: Bądźcie dla siebie dobrzy i miłosierni, przygarniajcie siebie nawzajem, tak jak Bóg was przygarnął w Chrystusie (por Rz 15, 4-9).

8 grudnia 2013|