PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic.

2. Zaczynamy czas Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Trwa nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, która w naszym kościele jest po wieczornej Mszy św. Podczas jej trwania, zgodnie z zachętą papieża Franciszka, módlmy się za kapłanów, oraz za naszego alumna Macieja Ruszel, który przyjmuje w najbliższą sobotę sutannę.

3. Zapraszamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 6.00 rano, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rozbudźmy w naszych sercach tęsknotę za Chrystusem i oczekujmy z wiarą na Jego przyjście. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, przez zakup świec Caritas, które są do nabycia w kancelarii i kiosku przy naszym kościele.

4. Dziękujemy tym, którzy w duchu odpowiedzialności za naszą parafię zgłosili już swoich kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Taką możliwość będziemy mieli jeszcze w następną niedzielę. Karteczki z imieniem i nazwiskiem kandydata oraz adresem składamy na tacę. Bardzo prosimy o sumienne potraktowanie tej prośby.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, aby dziękować Bogu za ten dar i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Od godz. 17.00 spowiedź św. Po wieczornej Mszy św. Godzina Święta Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz.16.00, natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18.00. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Z dziećmi z naszej parafii św. Mikołaj spotka się po roratach. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Do południa odwiedzimy chorych, po wieczornej Mszy św. czuwanie modlitewne Domowego Kościoła.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, odbędą się w dniach 11 – 15 XII. Poprowadzi je ks. dr Jerzy Dzierżanowski z Uniwersytetu w Opolu i diecezjalny duszpasterz rodzin. Rekolekcje będą poświęcone tematyce rodzinnej. Już dziś zaplanujmy czas, aby wziąć w nich udział.

6. W tym tygodniu patronują nam także: św. Franciszek Ksawery, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła; oraz św. Barbara, dziewica i męczennica, szczególna patronka górników i hutników. Msza św. w intencji górnictwa gazowego odbędzie się we wtorek 3 XII o godz. 13.00.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. O godz. 15.30 Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców z poświęceniem medalików.

8. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest dniem patronalnym łańcuckich kupców. Uroczysta Msza św. w intencji zmarłych i żyjących kupców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

9. Również za tydzień, w dniu pomocy Kościołowi na Wschodzie, gościć będzie w naszej parafii i kazania wygłosi Ks. Tomasz Pyś, pracujący w Kazachstanie. Taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

10. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w I poniedziałek i II piątek każdego miesiąca, można skorzystać z porady prawnika od godz. 17.00 do 18.30 w salce katechetycznej.

11. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z cyklu „Rozmowy o Polsce” z panią Beatą Szydło wiceprezesem PiS i z Panem posłem Stanisławem Ożogiem w Sali teatralnej za plebanią.

12. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zostanie otwarta wystawa pt. „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”. Wystawęprzygotował IPN, a będzie ją można oglądać w Sali teatralnej za plebanią przez cały grudzień.

13. Ukazał się grudniowy numer Gaude Mater. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14. Dziś młodzież gimnazjalna rozprowadza kalendarze i bombki choinkowe własnoręcznie malowane. A za tydzień kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły nr 2.

15. Na zakończenie liturgii zostaną poświęcone opłatki, które będzie można nabyć w kancelarii.

16. Słowo Życia: Nadszedł czas zbawienia. Odrzućmy uczynki ciemności, a „przyobleczmy się w zbroję światła”.

30 listopada 2013|