TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 listopada 2013

 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im przynajmniej dar modlitwy.
 2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na tacę, które są przeznaczone na odnowione tabernakulum i odnowienie naczyń liturgicznych.
 3. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czasy minione trudnego wykuwania się niepodległości Polski, trzeba i obecnie myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu jego wymiarach. Chcemy w tym dniu, szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msza Święta w intencji Ojczyzny jutro o godzinie 9.30. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest Polska.
 4. Przypominamy, że dziś o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert z okazji Święta Niepodległości. Zapraszamy.
 5. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałośćrodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
 6. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych.
 7. W środę o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla rodziców klas II.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 16.00 dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (klasy I,II i III gimnazjum).
 9. Łańcuckie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz PTTK w Łańcucie, dziękują za ofiary złożone 1 listopada na cmentarzu, na rzecz Kuchni dla bezdomnych i ubogich, oraz na ratowanie zapomnianych grobowców na naszym cmentarzu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku przy kościele można też nabyć publikację pt.: Plastyka nagrobna łańcuckiej nekropolii.
 11. Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe świetlicy i klubu w Łańcucie. Pieniądze są potrzebne na ogrzewanie tych placówek. W związku z tym w najbliższą niedzielę 17 listopada br. Fundacja będzie kwestować na ten cel przy naszym kościele.
 12. Trwa Rok Rodziny Ulmów z Markowej. Z tej okazji w II LO w Łańcucie, przy ul. Grunwaldzkiej w najbliższy czwartek i piątek w godzinach od 8.00 do 15.00 można będzie oglądać wystawę „Samarytanie z Markowej”. Wystawę przygotował IPN.
 13. W tym tygodniu zmarli: Helena Barnat. Dobry Jezu …
 14. Słowo Życia: Aby zjednoczyć się z Bogiem, musimy być pełni miłości, jak On. Żadne ziarenko egoizmu nie może istnieć w Bogu.
9 listopada 2013|