DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13 października 2013

 1. Dziś Papież Franciszek poświęca świat Niepokalanemu Sercu Maryi. W duchu orędzia fatimskiego wraz z Ojcem świętym zawierzającym świat Niepokalanej, po Mszy św. oddamy siebie, nasze rodziny i parafię Niepokalanemu Sercu. W związku z aktem oddania świata Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIII Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Bł. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości i miłości …”. Dziś,także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 3. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin oraz ofiary wojny w Syrii. Na te dwa cele kwestuje dziś przy kościele Akcja Katolicka. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 4. W ramach Dnia Papieskiego, zapraszamy dziś o godz. 18.45 na koncert utworów Bacha, Verdiego, Mozarta, Chopina i innych oraz recytację poezji Karola Wojtyły i Ks. Jana Twardowskiego. Uczcijmy i w ten sposób naszego wielkiego Rodaka.
 5. Również dzisiaj w łączności z Papieżem Franciszkiem i wspólnotą Rycerzy Kolumba na całym świecie, przeżywamy Niedzielę Rycerską. Rycerze Kolumba to największa organizacja skupiająca katolickich mężczyzn na całym świecie. Papież Franciszek w przesłaniu do Rycerzy Kolumba, w lecie tego roku, wyraził uznanie dla dzieł charytatywnych Rycerzy, dla realizowanych przez nich ideałów wiary i braterstwa, ich zaangażowania w misję Kościoła, w obronę małżeństwa i rodziny, świętości i nienaruszonej godności ludzkiego życia.Dziś Rycerze z naszej parafii promują przy kościele tę pożyteczną organizację. Zachęcamy mężczyzn do odważnego wchodzenia w szeregi Rycerzy Kolumba.Drogi bracie, nie stój z boku, bo może i ciebie do tej wspólnoty powołuje Pan, abyś mógł skuteczniej przemieniać siebie i czynić dobro. W pojedynkę jesteś osamotniony i mało skuteczny, we wspólnocie wiary jest oparcie, moc i skuteczność.
 6. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością,przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na różaniec i Mszę Świętą o godzinie 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
 7. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli.
 8. W czwartek na nabożeństwo różańcowe i nowennę do Matki Bożej zapraszamy gimnazjalistów klas drugich.
 9. W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą różańcową i Mszą św. obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 10. Przypominamy, że w piątek 18.10. br. o godz. 18.00 rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska w domu Sióstr Służebniczek przy ul. Górne. Udział należy wcześniej zgłosić w kancelarii
 11. W sobotę obchodzimy wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18.00 Msza św. o Jego kanonizację i w intencji Ojczyzny.
 12. Przypominamy o przedłużeniu, na IV kwartał, prenumeraty Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Czytajmy prasę katolicką, abyśmy byli ludźmi myślącymi i odpornymi na manipulacje medialne. Chrońmy także dzieci przed okultyzmem i ideologią gender, niech dzieci korzystają z dobrych publikacji, m.in. z katolickich czasopism dla dzieci: Promyk Dobra, Mały Gość.
 13. W tym tygodniu zmarli: Józefa Wilk i Wacław Kolek. Wieczne odpoczywanie …
 14. Słowo Życia: Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka (bł. Jan Paweł II).
12 października 2013|