Samolotowa pielgrzymka na kanonizację Jana Pawła II

 

24.04 – 30.04.2014

 

Informacje dla pielgrzymów:

Wyjazd autokaru – czwartek 24.04 o godz. 5.00 z parkingu obok MDK. Koszt przejazdu na lotnisko i spowrotem w dniu 30 kwietnia – 100 zł od osoby.

Przejazd do Krakowa, Msza Świeta w Centrum Jana Pawła II ok godz. 8.00

Przejazd na lotnisko w Balicach, odprawa paszportowo – bagazowa.

 

Podrózujemy liniami AIr Berlin.

Szczegółowe informacje dotyczące bagażu mozna znależć tutaj.

 

lot do Berlina  AB8733 wylot godz. 11.05 przylot godz. 12.15  

lot do Rzymu  AB8872 wylot godz. 15.20  przylot godz. 17.25

 

Ramowy program:

1 dzień 24.04 – wylot z Krakowa. Przylot do Rzymu, transfer do hotelu.

2 dzień 25.04 – całodzienny wyjazd do Asyżu i Casci. Obiadokolacja

3 dzień 26.04 – zwiedzanie Rzymu

 od godz. 21 rozpocznie się tzw. Biała noc modlitewna – zostaną otwarte kościoły położone w centrum Rzymu, w których będzie można się pomodlić i wyspowiadać w różnych językach, w języku polskim będzie się można wyspowiadać w kościele S. Agnese in Agone mieszczącym się na Piazza Navona;

 

4 dzień 27.04 – uroczystości Kanonizacji

godz. 5.00 – Otwarcie wejśc do sektorów na Placu Św. Potra
    godz. 9.00 – Msza Św. Kanonizacyjna papieży Jana Pawła II i Jana XXIII

Nie będzie żadnych biletów czy też odpłatnych kart wstępu na Plac Świętego Piotra. Mając na uwadze ilość pielgrzymów z Włoch i całego świata, którzy zamierzają przybyć do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne, należy liczyć się z możliwością uczestniczenia w tych uroczystościach poza Placem Świętego Piotra.

5 dzień 28.04 –Watykan – Plac Św. Piotra     godz. 9.30 – Msza Św. dziękczynna dla pielgrzymów z Polski w podziękowaniu za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII – dalsze zwiedzanie Rzymu

6 dzień 29.04  zwiedzanie Watykanu

7 dzień 30.04 – transfer na lotnisko, wylot do Krakowa

lot do Berlina AB8873 wylot   11.45 przylot  13.55
lot do Krakowa AB8900 wylot  17,30 przylot 18,45

 

 

Zakwaterowanie w Rzymie: Four Season Hostel – lokalizacja przy dworcu Termini, pokoje 6 i 8 osobowe.

Lokalizacja hotelu – mapa.

1. ks. Tadeusz, ks. Maciej, Łukasz, Andrzej, Henryk

2. Andrzej i Irena, Stanisław i Teresa, Józef i Krystyna

3. Mieczysława i Zbigniew, Zenon i Małgorzata, Grażyna, Mateusz

 

Pokoje 8 – osobowe

4. Anna, Halina, Zofia, Zofia, Anna, Alicja, Barbara, Urszula

5. Grażyna, Danuta, Alicja, Anna, Zofia, Maria, Patrycja, Beata

6. Barbara, Teresa, Lucyna, Stanisława, Urszula, Elżbieta, Beata, Dorota

Przypominamy, że na miejscu płacimy organizatorom 50 euro.

 

Aktualne informacje dotyczące organizacji uroczystości kanonizacyjnych można znaleść na stronach Polskiej Ambasady w Rzymie.

Watykan informuje, że w najbliższych dniach zostanie uruchomiona oficjalna strona www.2papisanti.org, na której, w poszczególnych zakładkach będą zamieszczane wszelkie informacje dotyczące kanonizacji; informacje będą w pięciu językach: włoskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i polskim. 

W najbliższym czasie zostanie również uruchomiona aplikacja pod nazwą „Santo Subito”; aplikacja będzie bezpłatna, dostępna w formacie Android i IOS, (w językach włoskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i polskim). Zawierać będzie wszelkie informacje dotyczące organizacji kanonizacji. 

 

Wyjeżdżając na pielgrzymkę warto zaopatrzyć się przed podróżą w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ). Jest to karta wydawana osobom ubezpieczonym w Narodowym Funduszu Zdrowia, które wybierają się w podróż do któregoś z krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jej posiadanie ułatwi postępowanie w przypadku choroby lub wypadku podczas pobytu za granicą. O wydanie EKUZ może starać się każda osoba ubezpieczona w NFZ. By ją zdobyć powinniśmy udać się do lokalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zgodnego z naszym miejscem zamieszkania z wypełnionym wnioskiem oraz dokumentem potwierdzającym fakt posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Wniosek, o którym mowa można wypełnić również na miejscu lub zawczasu pobrać ze strony internetowej Funduszu.
Natomiast dokumentem potwierdzającym ubezpieczenie zdrowotne może być m.in. podstemplowana książeczka ubezpieczeniowa czy zaświadczenie od pracodawcy o zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego. Warto pamiętać, że karta wydawana jest tylko i wyłącznie dla jednej osoby. Dlatego w przypadku wyjazdu np. całej rodziny na wakacje, każda z nich powinna złożyć osobny wniosek o wydanie EKUZ. Najczęściej karta wydawana jest „od ręki”, jednak niekiedy w okresie wzmożonego ruchu turystycznego mogą pojawić się drobne opóźnienia. Dlatego najlepiej udać się do NFZ na kilka dni przed planowanym wyjazdem.

 

Na kanonizację należy zabrać radio, ponieważ msza będzie tłumaczona na różne języki, w tym język polski, a tłumaczenie będzie transmitowane drogą radiową. Dlatego warto wziąć przenośny odbiornik, MP3 z funkcją radia lub telefony komórkowe z funkcją radia.

Zabieramy też składaną karimatę lub rozkładane krzesełko, które będziemy w stanie przewieśc w bagazu zasadniczym (!).

 

 

 

Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja Kandefera tel. 660 432 100.

 

8 października 2013|