DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 października 2013

 1. W naszej parafii gościmy dziś Księdza Jacka Kocura, który pracuje we Lwowie i buduje tam kościół. Po Mszy św. będzie kwestował przy naszym kościele na ten cel. Bóg zapłać za ofiarę.
 2. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do licznego udziałw codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 18.00 październikowym nabożeństwie a w soboty i niedziele o godz. 17.30. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 z racji zmiany tajemnic. Zapraszamy wszystkich a szczególnie Róże różańcowe. Zachęcamy rodziców do modlitwy różańcowej, w intencji dzieci, oraz do wstępowania do Róż.
 3. Jutro 7 października, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Różaniec poprowadzą gimnazjaliści klas II.
 4. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznicobchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę, oraz na ofiary konfliktu w Syrii.
 5. Ukazał się listopadowy numer naszego czasopisma Gaude Mater. Zachęcamy do jego lektury, jak też Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 6. W środę o godz. 19.00 spotkanie rodziców klas II szkoły podstawowej.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie organizacyjne dla osób wybierających się na pielgrzymkę po Roztoczu.
 8. Caritas parafialna informuje, że dla osób których nie stać na opłacenie adwokata, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 17.00 – 18.30 w domu katechetycznym będą miały miejsce darmowe porady prawne.
 9. Tabernakulum z naszego kościoła, w którym przechowywany jest Najśw. Sakrament, wymaga odnowienia. W najbliższych dniach zostanie oddane do renowacji i pozłocenia. Taca za tydzień będzie przeznaczona na ten cel.
 10. W najbliższą niedzielę w naszym kościele o godz. 18.45, odbędzie się koncert papieski. Organizatorami koncertu są: Burmistrz Miasta Łańcuta, MDK w Łańcucie, Łańcuckie Towarzystwo Muzyczne i Parafia św. Stanisława Bpa. W programie recytacja poezji Karola Wojtyły ze zbioru „Psałterz Renesansowy” oraz Ks. Jana Twardowskiego oraz muzyka organowa, utwory: J.S. Bacha, G. Verdiego, R. Wagnera, W.A. Mozarta, F. Chopina i innych. Wykonawcami będą aktor Michał Chorosiński i organista prof. Andrzej Chorosiński. Gorąco zapraszamy.
 11. W tym tygodniu zmarli: Maria Szczepańska, Stanisław Dziedzic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 12. Słowo Życia: „Panie przymnóż nam wiary” w Twoje słowo, w którym ukryta jest prawda i w którym Ty sam jesteś obecny.
6 października 2013|