DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 września 2013

  1. Wczoraj przeżyliśmy pielgrzymkę Róż Różańcowych Archidiecezji Przemyskiej do naszego Sanktuarium. Z całego serca dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie i przeprowadzenie. Niech dobry Bóg wszystkim stokrotnie wynagrodzi a Matka Najświętsza ma w szczególnej opiece.
  2. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym zbiega się ze świętem Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Św. Michał jest patronem naszego miasta, powiatu i parafii św. Michała która przeżywa swój odpust. Starostwo powiatowe zaprasza na Powiatowy Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 13.00 na boisku Zespołu Szkół Technicznych. O godz. 16.00 wystąpi zespół De Press. Natomiast w Maneżu odbywa się Jarmark św. Michała, który promuje rękodzieła artystyczne i dobrego smaku.
  3. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w dni powszedniegodzinie 18.00. A w soboty i niedziele o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. Po wieczornej Mszy św. godzina święta dla Straży honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. W sobotę do południa chorych odwiedzą ci kapłani, którzy nie uczestniczą w pielgrzymce maturzystów do Częstochowy. Po południu o godz. 18.00, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, z udziałem obowiązkowym kandydatów do sakramentu bierzmowania, klasy II i III gimnazjum.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. W czwartek (3. 10) o godz. 13.00 Msza św. inaugurująca rok akademicki w Łańcuckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30, kandydaci klas I gimnazjum z naszej parafii, złożą w obecności rodziców i całej wspólnoty, deklarację rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. A o godz. 15.30 Msza św. dla dzieci klas II z naszej parafii i ich rodziców, połączona z błogosławieństwem i wręczeniem różańców. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  8. W tym tygodniu będą nam patronować wielcy święci: jutro św. Hieronim, we wtorek św. Teresa od Dzieciątka Jezus, w środę Aniołowie Stróżowie, w piątek św. Franciszek z Asyżu a w sobotę św. Faustyna Kowalska.
  9. W tym tygodniu zmarli: Jan Cierpisz, Julia Malinowska, Tadeusz Sroka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
  10. Słowo Życia: Bracie i Siostro podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością. Walcz o wiarę i zdobądź życie wieczne.
29 września 2013|