DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 września 2013

 1. Dziś Siostry Boromeuszki kwestują przy naszym kościele na szpital św. Józefa, który prowadzą w Mikołowie a który wymaga modernizacji. Łańcut ma dług wdzięczności wobec S. Boromeuszek, dlatego bardzo prosimy o dar serca na ten cel i z góry składamy Bóg zapłać za Waszą wrażliwość.
 2. Zapraszamy na nowennę do bł. Jana Pawła II, dziś o godz. 17.30.
 3. W najbliższą sobotę 28 września do naszego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, przybędą pielgrzymi z całej Archidiecezji Przemyskiej, należący do Róż Żywego Różańca. O godz. 10.00 konferencję „Różaniec szkoła wiary” wygłosi – ks. prof. E. Staniek z Krakowa. O godz. 11.00 rozpocznie się procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej Łańcuckiej, która pójdzie ul. Farną, Rynkiem, przez Plac Sobieskiego, ul. 3 Maja i Kwiatową. O godz. 12.00 w parku przy Zespole Szkół Technicznych odbędzie się Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Michalika. Po Mszy św. pielgrzymi skorzystają z posiłku, przygotowanego przez nasze Róże. Zachęcamy wszystkim parafian i mieszkańców Łańcuta do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wiary.
 4. W związku z pielgrzymką, dziś o godz. 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie zelatorów naszych Róż. Natomiast w piątek po wieczornej Mszy św. instrukcja dla wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w przebieg pielgrzymki.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa (czasopismo dla dzieci) i wstępowania do wspólnot i grup parafialnych. Chłopców zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza, dziewczynki do Służby Maryjnej i scholii dzieci i młodzież do Oazy, dorosłych do Róż różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas. Małżonków do Domowego Kościoła, mężczyzn do Rycerzy Kolumba.
 6. W kiosku przy kościele można nabyć encyklikę papieża Franciszka Lumen Fidei (Światło wiary), oraz piękny kalendarz z bł. Jan Pawłem II na rok 2014.
 7. Na murze przy kościele zostały zamontowane nowe gabloty. Pierwsza od strony miasta jest niezamykana i przeznaczona na klepsydry. Prosimy żadnych klepsydr nie przypinać na drzewach lub w innych miejscach.
 8. Za tydzień, 29 września jest pielgrzymka do Częstochowy, są jeszcze wolne miejsca. Chętnych zapraszamy. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 9. Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza zapisy na rok ak. 2013/14 w MDK od godz. 9.00 – 12.00, które trać będą do końca września. Inauguracja roku akademickiego odbędzie się 3.10. br. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30.
 10. W tym tygodniu zmarł Jacek Adam Szczygielski. Dobry Jezu …
 11. Słowo Życia: Bądź wierny w drobnych rzeczach, jeżeli chcesz być wierny sprawach najważniejszych.
21 września 2013|