DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 września 2013

 

  1. Wczoraj cały Kościół wraz z papieżem Franciszkiem, modlił się i podjął post w intencji pokoju na świecie. Warto dziś przypomnieć słowa Bł. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. Nadal prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby wszyscy ludzie mogli żyć w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii.
  2. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczynąwstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  3. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na organizację Pielgrzymki Róż różańcowych z Archidiecezji Przemyskiej do naszego Sanktuarium oraz na modernizację nagłośnienia wokół naszego kościoła.
  4. Jutro 9 września na Mszy św. o godz.18.00, zostaną poświęcone tornistry wraz z przyborami szkolnymi uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
  5. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po niej było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie, dlatego krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy jeszacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. W dniu tym z racji Roku Wiary można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
  6. W najbliższą sobotę 14.09. w Przemyślu odbędzie się pielgrzymka Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Wyjazd autokaru z Łańcuta o godz. 7.00 spod naszego kościoła. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do udziału.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień wychowania pod hasłem „Wychowywać do wartości”, jest to też dzień środków społecznego przekazu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. W tym tygodniu zmarli: Krzysztof Jedliński i Tadeusz Czachura. Dobry Jezu…
  9. Słowo Życia: Wiara chrześcijańska jest wyznaniem, że Jezus Chrystus jest Panem i że Bóg wskrzesił Go z martwych (Rz 10,9).
7 września 2013|