Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2 września  zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalne Msze Święte w naszym kościele;

  • o godz. 8.00 młodzież szkół ponadgimnazjalnych,
  • o godz. 9.00 Gimnazjum nr 1 
  • o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Chcemy wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo na czas wzrastania w wierze, zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.

Informujemy, że w poniedziałek 9 września br. o godz.18.00, zostaną poświęcone tornistry wraz z przyborami szkolnymi uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej, było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

1 września 2013|