DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 września 2013

1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Po nabożeństwie zapraszamy zelatorów róż na spotkanie poświęcone przygotowaniu Archidiecezjalnej Pielgrzymki Róż do naszego Sanktuarium. Pielgrzymka Róż odbędzie się 28 września. Spodziewamy się ponad 4 tys. wiernych z całej Archidiecezji Przemyskiej. W związku z tym wydarzeniem wiary taca w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na ten cel.

2. Również dziś przy naszym kościele są zbierane podpisy popierające obywatelski projekt ustawy ograniczającej reklamę alkoholu i jego dostępność. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

3. W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. Wakacje, dobiegają końca. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej racji zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalne Msze Święte w naszym kościele; o godz. 8.00 młodzież szkół ponadgimnazjalnych, o godz. 9.00 Gimnazjum nr 1 a o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas wzrastania w wierze, zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.

5. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej, było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

6. Informujemy, że w poniedziałek 9 września br. o godz.18.00, zostaną poświęcone tornistry wraz z przyborami szkolnymi uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie, informuje że uroczystość inaugurująca jutro nowy rok. szk. dla klas II – VI rozpocznie się o godz. 8.45 w Sali gimnastycznej. Natomiast dzieci klas pierwszych spotykają się ze swoimi wychowawcami o godz. 9.00 w klasach.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wszyscy uczniowie z racji nowego roku szkolnego powinni skorzystać z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem i Bożym błogosławieństwem wejść w nowy rok pracy. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 18.30.                                          W czwartek o 19.00 Godzina Św. dla Straży Najśw. Serca Pana Jezusa. Na pierwszopiątkową Mszę św. o godz. 18.00 inaugurującą nowy rok formacji w ruchach, stowarzyszeniach i wspólnotach, zapraszamy wszystkie grupy parafialne (Ruch Światło Życie, Domowy Kościół, Akcję Katolicką, Koło Misyjne, Straż Najśw. Serca Pana Jezusa, Grupę modlitewną, Koło Radia Maryja, Grupę AA, Rycerzy Kolumba, ministrantów i dzieci Maryi i inne).                                                                                                                                                       W I sobotę do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po południu o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i rodziców z racji nowego roku szkolnego a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. W tym tygodniu zmarła: Anna Noga. Wieczne odpoczywanie ….

10. Słowo Życia: Wierzmy obietnicą Boga, bo On wierny spełnia to, co przyrzekł człowiekowi (Lumen Fidei nr 10).

1 września 2013|