Parafialna półkolonia

W okresie wakacji od 6 do 26 sierpnia zorganizowano na terenie naszej parafii półkolonię dla dzieci, które nie miały możliwości wyjazdu na zorganizowany wypoczynek ze względu na trudne warunki finansowe. Wypoczywało na niej codziennie 21 dzieci w godzinach od 7 do 14.30. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno- artystycznym, jakie zapewniał program półkolonii.

Na pierwszym miejscu było codzienne uczestnictwo we Mszy św. i powierzanie siebie Matce Bożej Szkaplerznej. Kolonia została ta zorganizowana przez parafię dzięki ks. Proboszczowi Tadeuszowi Kocórowi, który wspierał tę inicjatywę swoich parafian oraz Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu.

Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w trzech  pielgrzymkach. Pierwsza odbyła się do Leżajska, gdzie zwiedzaliśmy piękne Muzeum OO. Bernardynów, klasztor oraz uczestniczyliśmy we Mszy św. przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Drugi wyjazd odbył się do Borku Starego z Sanktuarium Matki Bożej Boreckiej – po Mszy św. w kaplicy św. Anny chodziliśmy po pięknych dróżkach różańcowych i zatrzymywaliśmy się przy stacjach Drogi Krzyżowej. Dzieci bardzo wypoczęły w tak uroczym miejscu. Ostatni nasz wyjazd odbył się w niedzielę 25 sierpnia do Przemyśla i związany był z kampanią Caritas Polska – „Tornister pełen uśmiechów” – gdzie uczestnicy naszej półkolonii otrzymali wyprawki szkolne przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym i uczestniczyli w zabawach i konkursach przygotowanych na tę imprezę na Rynku miasta Przemyśla.

W naszym mieście dzieci odwiedziły dwukrotnie Muzeum – Zamek, gdzie brały udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników tej placówki, brały udział w interesujących zajęciach przygotowanych przez Panie z Biblioteki Miejskiej oraz gościły w Straży Pożarnej, co dostarczyło im wiele emocji. W ramach półkolonii uczestnicy brali udział w zajęciach integracyjnych, ruchowych, plastycznych, literackich i muzycznych. Mieli możliwość korzystania z otwartego basenu i boiska sportowego. Półkolonia umożliwiła dzieciom zabawę i integrację w grupie, pod opieką Siostry i Pani Pedagog Bogusławy oraz Pani Kierownik Barbary zdobywały nowe umiejętności i doświadczenia, które dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń. Dzieci wyrażały swoje zadowolenie z takiej formy wypoczynku.  

Półkolonia ta odbyła się również dzięki ludziom dobrej woli – dziękujemy Panu Burmistrzowi Stanisławowi Gwizdakowi, piekarni GS „SCh” za pyszne drożdżówki i Pani Jolancie Uberman z Kraczkowej za świeży chleb, Panu Andrzejowi Rajzerowi  i wszystkim pracownikom restauracji „Pałacyk” za wspaniałe obiady. Pielgrzymki nasze mogły się odbyć dzięki firmie „Veolia Transport” z Łańcuta i  Panu Józefowi Balawejdrowi – Expres Bus. Wszystkim niech Bóg wynagrodzi każdy gest dobroci. [s. Ewelina]

28 sierpnia 2013|