DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2013

1. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na cele parafialne.    

2. Jutro w poniedziałek tj. 12 sierpnia, wyrusza piesza pielgrzymka z Łańcuta do Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymkę organizujemy wspólnie z parafią św. Michała. Pociąg wyrusza z Łańcuta o godz. 4.55. Bilety kupujemy indywidualnie – najlepiej dzień wcześniej. Bagaże oddajemy dziś od godz. 19.00 do 20.00, przy ołtarzu polowym. Przy oddawaniu bagażu zapisujemy chętnych na powrót autokarem. W tym roku opiekę duszpasterską nad pielgrzymami będzie sprawował ks. Piotr Piechuta, wikariusz naszej parafii. Dziś nasza Parafia żegna Ks. Piotra, bowiem Ks. Arcybiskup Józef Michalik z dniem 25 sierpnia br., przenosi go do Kraczkowej. Ks. Piotrowi dziękujemy za gorliwą, pięcioletnią, pracę duszpasterską a szczególnie za cierpliwą posługę w konfesjonale i życzymy opieki i asystencji Matki Bożej, Pani Łańcuckiej w dalszej posłudze kapłańskiej.

3. W nadchodzącą środę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze według porządku niedzielnego.

4. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny a po niej złożenie kwiatów pod tablicami, które upamiętniają rodaków, którzy poświęcili dla niej swe siły, zdrowie a często i życie.

5. W Polsce uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dlaczego właśnie w tę uroczystość błogosławimy zboża, zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu. Wyrazem zewnętrznym naszej wdzięczności za zbiory są wieńce dożynkowe. Mamy nadzieję że takie pojawią się w naszej świątyni. Informujemy, że diecezjalne dziękczynienie za zbiory będzie w tym roku w Haczowie 25 sierpnia a ogólnopolskie na Jasnej Górze 1 września.

6. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmijmy abstynencję od napojów alkoholowych, z miłości do Boga, Ojczyzny i nas samych.

7. Akcja Katolicka zaprasza dziś do Przeworska na Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na stadionie przy kościele oo. Bernardynów. Szczegóły na afiszach.

8. Informujemy, że 15.08. br. o godz. 12.00 w MDK, nastąpi otwarcie wystawy, pod patronatem IPN, poświęconej pamięci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Zachęcamy do jej oglądnięcia.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu zmarli Maria Jandżyjska i Kazimierz Kuźniar były prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Wieczne odpoczywanie …

11. Słowo Życia: Wiara czyni życie wielkim i pełnym, skoncentrowanym na Chrystusie i mocy Jego łaski (papież Franciszek – Lumen Fidei nr 5).

14 sierpnia 2013|