XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2013

       1            Dziś modlimy się szczególnie za kierowców i wszystkich podróżujących, Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po mszach świętych o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00. Zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na zakup samochodów dla misjonarzy.

       2            Jak słyszeliśmy w liście pasterskim, sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przypominamy, że w jutro w Miejscu Piastowym będzie miała miejsce Narodowa Modlitwa o Trzeźwość. Transmisja Mszy Świętej w Telewizji Trwam i w Radiu Maryja.

       3            W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, jest to szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; spowiedź w czwartek
i piątek od godz. 16.00.

       4            W piątek, 2 sierpnia, każdy kto nawiedzi kościół parafialny, przystąpi do Komunii Świętej i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, może uzyskać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

       5            Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową o godz. 18.00.

       6            W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne
w Przemyślu.

       7            W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca: …+ Sebastian Buczkowski, +Janina Panek, + Grażyna Cholewa, + Konrad Gałecki, + Ryszard Kwiatek. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

        8            Słowo życia: „Naród, który walczy o najszlachetniejsze ideały, musi być trzeźwy!” (Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński)

27 lipca 2013|