XVI Niedziela Zwykła 21 lipca 2013

  1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań.
  2. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą zgromadzoną w Brazylii Światowe Dni Młodzieży. Ksiądz Arcybiskup w specjalnym komunikacie zapraszając w tych dniach młodzież w Bieszczady, napisał:

Drodzy Diecezjanie, drodzy Młodzi Przyjaciele! Cieszę się, że wielu z Was zaplanowało spędzić wakacje z Panem Bogiem, przez udział w różnego rodzaju rekolekcjach promowanych przez Ruch Światło-Życie, RAM, KSM i Caritas. Z pewnością wiecie, że podczas tegorocznych wakacji – w Rio de Janerio (Brazylia) – odbędą się Światowe Dni Młodzieży, z udziałem papieża Franciszka. W tym samym czasie, czyli w dniach od 24 do 28 lipca 2013 r., zostanie zorganizowane „Rio w Bieszczadach”. Stolicą bieszczadzkiego „Rio” będzie Polańczyk, zaś patronką – Matka Boża Pięknej Miłości, czczona w Sanktuarium w Polańczyku. W Programie spotkania znajdzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjno-sportowych, a nade wszystko okazja do refleksji i modlitwy. Kochani Chłopcy i Dziewczęta, bardzo serdecznie zapraszam Was do udziału w tej akcji. Wiemy, że inicjatorem Światowych Spotkań Młodzieży był bł. Jan Paweł II, który naprawdę kochał Bieszczady. Matce Pięknej Miłości z Polańczyka polecam Was wszystkich i z serca błogosławię na czas wakacyjnego wypoczynku.” 

Szczegółowe informacje o tym spotkaniu znajdziemy na plakatach a także w Internecie.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy wielu świętych: w poniedziałek Marię Magdalenę, we wtorek, święto Świętej Brygidy, patronki Europy. W środę wspomnienie św. Kingi, w czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła oraz Krzysztofa, a piątek 26 VII uczcimy świętych Joachima i Annę.
  2. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących, w przyszłą niedzielę będziemy się modlić o bezpieczeństwo na drogach i pobłogosławimy pojazdy mechaniczne po mszach świętych o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się z serdeczną prośbą i zachętą – jak w latach poprzednich – do udziału w Akcji– podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata. Warto wiedzieć, że w 2012 r. dzięki tej akcji zakupiono 39 samochodów, 1 ambulans, 6 motocykli, 32 rowery dla katechistów, 1 silnik do łodzi i 1 łódź motorową. Pojazdy te służą polskim misjonarzom na różnych kontynentach.
  3. Także w przyszłą niedzielę tj. 28 lipca wyrusza z naszej Parafii XII Powiatowa Pielgrzymka Rowerowa z Łańcuta na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we mszy św. o godz. 8.00 po której wyruszą na pątniczy szlak.
  4. Można się jeszcze zapisy na organizowaną pielgrzymkę do Lichenia. Szczegółowe informacje udzielaną są w poniedziałek i wtorek w godzinach od 18 do 20 w punkcie katechetycznym podczas spotkania grupy trzeźwościowej.
  5. W piątek 26 lipca o godz. 13.00 w naszym kościele Msza Święta z okazji Święta Policji. Dziękując wszystkim policjantom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem zachęcamy do modlitwy w ich intencji.
  6. Ukazał się przewodnik po naszej łańcuckiej farze, którego celem jest promocja naszego Sanktuarium Ukazuje kult Matki Bożej w Łańcucie, dużo mówi o szkaplerzu. Można go nabyć w zakrystii i w kiosku przy kościele w cenie 10 zł.
  7. W tym tygodniu zmarł Tato ks. Leszka. Śp. Jana Doparta polecajmy miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  8. Słowo życia na najbliższy tydzień to fragment orędzia papieża z okazji Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro: „Bądźcie sercem i ramionami Jezusa! Idźcie świadczyć o Jego miłości, bądźcie nowymi misjonarzami, kierującymi się miłością i otwartością!”
20 lipca 2013|