PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 14 lipca 2013

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Pamiętajmy o dobrym uczestnictwie we Mszy św., godnym stroju i wyłączaniu telefonów komórkowych na czas Maszy św.

2. Zapraszamy dziś, o godz. 17.30 na nieszpory maryjne i nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wymianą drzwi w naszym kościele.

4. We wtorek w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę. Kazania podczas ostatnich dni nowenny i w dniu odpustu głosi O. Krzysztof Żywczyński karmelita z Lublina. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. i nowennie, o godz. 19.00 na cmentarzu, modlitwa za zmarłych parafian. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych którzy pożegnali swoich najbliższych w ostatnim roku.

Msze św. w dniu odpustu o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i o 18.00 uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, na którą zapraszamy całą parafię a w szczególności ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci komunijne z rodzicami, młodzież, wszystkie grupy parafialne z podkreśleniem Róż różańcowych i Bractwa Szkaplerznego. Przyjdźmy wszyscy do naszej niebieskiej Matki z sercami pełnymi wary, przepełnionymi miłością i gotowością na pełnienie woli Bożej. W dniu odpustu po każdej Mszy św. hołd pielgrzymów i przyjęcie do Bractwa Szkaplerza świętego. Wielu z nas nosi szkaplerz, znak zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach, który obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Nośmy go z wiarą i miłością i prośmy Najświętszą Maryję Pannę, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

W dniu odpustu, niech nie będzie nikogo w naszej parafii, kto by nie oddał czci i hołdu Matce Najświętszej poprzez uczestnictwo w Eucharystii. Spowiedź z racji odpustu dziś, jutro i we wtorek podczas Mszy świętych.

5. Podczas sumy odpustowej podziękujemy Bogu za 25 lat kapłaństwa naszego rodaka Ks. Tadeusza Musza, michality.

6. Zachęcamy do przedłużenia prenumeraty Niedzieli i czytania prasy katolickiej, do której jest dołączona pierwsza encyklika papieża Franciszka Lumen Fidei (Światło Wiary), oraz dodatek o zbrodni wołyńskiej. W najnowszym numerze Przemyskiej Niedzieli został zamieszczony ciekawy artykuł „Cudowna moc Szkaplerza”. W kiosku przy kościele, jest do nabycia także wakacyjny numer Promyczka Dobra, czasopisma dla dzieci, wraz z płytką. Prosimy rodziców, aby zakupili go dla dzieci.

7. Informujemy, że został opracowany i wydany Przewodnik po sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Łańcucie. Więcej na jego temat powiemy w dniu odpustu.

8. 29 lipca odbędzie się IX Narodowa Modlitwa o Trzeźwość w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Z Łańcuta organizowany jest wyjazd autokarowy. Zachęcamy do udziału. Zapisy do 22.07. w sklepie z dewocjonaliami „Jędruś” przy ul. Cetnarskiego 6. Koszt wyjazdu 25 zł.

9. W tym tygodniu zmarli: Maria Bizoń, Maria Sołtys, Lucyna Sadleja, Henryk Janda. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie …

10. Słowo Życia: Miłuj Boga całym swoim sercem, całą duszą, całą mocą i umysłem, a bliźniego tak jak Chrystus ciebie umiłował.

13 lipca 2013|