DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2013

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

2. Również dziś o godz. 15.00 i 17.00 Grupa teatralna i Zespół „Amare” zaprasza na  przedstawienie „Puchar sumienia”. Sztuka zostanie wystawiona w sali teatralnej.

3. W jutrzejszy poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą.

4. W tym tygodniu koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, by było dobrze zakończone i przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00 młodzież szkół ponadgimnazjalnych; o godz. 9.00 Gimnazjum nr 1; o 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2.

5. W środę 26 czerwca organizowany jest wyjazd dla dzieci od III – do VI klasy szkoły podstawowej. Wyjazd obejmuje zwiedzanie muzeum nowej błogosławionej-Matki Małgorzaty Szewczyk w Oświęcimiu oraz Lunapark w Zatorze. Koszt 90 zł. Chętnych serdecznie zapraszamy do zgłoszenia się u Sióstr Serafitek dziś lub jutro.

6. Wspólnota Oazowa wraz z ks. Maciejem Gierulą zaprasza po raz kolejny na czuwanie modlitewne w piątek 28.06.2013 o godz. 19.00. W programie: medytacja biblijna, konferencja, modlitwa uwielbienia, indywidualne błogosławieństwo.

7. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 18.00. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi. Taca w tym dniu będzie tradycyjnie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. W lipcu wyrusza Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa św. Urszuli wychodzi z Łańcuta 6 lipca. Spotkanie organizacyjne i zapisy w niedziele 30.06. o godz. 14.00 w Łańcucie – Farze. Należy zabrać ze sobą nr. pesel oraz 110 zł.

9. Towarzystwo br. Alberta w Łańcucie dziękuje wszystkim ofiarodawcą za dar serca złożony w ubiegła niedzielę na rzecz ubogich.

10. W tym tygodniu imieniny obchodzą Ks. Prałat Władysław Kenar, Ks. Piotr Piechuta i Ks. Jan Częczek. Dostojnych solenizantów otoczmy najlepszymi życzeniami i naszą modlitwą.

11. W tym tygodniu zmarli: Józefa Pelc, Stefania Cisek i Halina Strychała. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

12. Słowo Życia: Miej­cie od­wagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością (bł. Jan Paweł II).

23 czerwca 2013|