JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 czerwca 2013

 1. Dobiegliśmy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 2. Jutro czcimy św. Alberta Chmielowskiego, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczył, że trzeba być „dobrym jak chleb”. Z tej racji, dziś przy naszym kościele, Towarzystwo Brata Alberta w Łańcucie kwestuje na rzecz biednych. Bóg zapłać za wsparcie.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 zakończenie formacji do sakramentu bierzmowania w roku szk. 2012/13 dla uczniów klas I gimnazjum, we wtorek dla klas II.
 4. W sobotę po wieczornej Mszy św. nowenna do bł. Jana Pawła II.
 5. Grupa teatralna z naszej parafii i Zespół- instrumentalny „Amare” ze Szkoły Muzycznej, zaprasza na przedstawienia pt. „Puchar Sumienia „.  Przedstawienie będzie wystawiane w sali teatralnej za plebanią w niedzielę 23  czerwca o godz. 15.00 i 17.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 6. 14 lipca odbędzie się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału, bo nie może na tej pielgrzymce braknąć Łańcuta. Zapisy do 2.07. w sklepie z dewocjonaliami „Jędruś” przy ul. Cetnarskiego 6. Koszt wyjazdu 50 zł.
 7. Burmistrz Łańcuta zaprasza mieszkańców do udziału w Dniach Miasta, które odbędą się 22-23 czerwca. Organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału w koncercie Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, który będzie miał miejsce na łańcuckim Rynku w niedzielę 23.06. o godz. 18.00.
 8. Przy MDK w Łańcucie do końca miesiąca, jest wystawiony kontener na makulaturę, z której pozyskane środki będą przeznaczone na rzecz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Nowosybirsku. Prosimy o pomoc katolikom w Nowosybirsku składając makulaturę.
 9. Prosimy nie składać w kościele na bocznych ołtarzach starych książeczek, obrazów czy różańców. Zniszczone dewocjonalia nie wyrzucamy do śmieci, lecz należy je spalić.
 10. W tym tygodniu zmarli: Antonina Wiercińska – Haigis, Tadeusz Wenc, Bogusław Czarnota. Dobry Jezu …
 11. Słowo Życia: Wiararo­zum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki uno­si się ku kon­tem­plac­ji prawdy (bł. Jan Paweł II). 
16 czerwca 2013|