DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 czerwca 2013

1. Dziś w Krakowie beatyfikacja dwóch Polek: matki Małgorzaty Łucji Szewczyk i Zofii Czeskiej. Żyjąca w XIX wieku Małgorzata Łucja Szewczyk założyła Zgromadzenie Sióstr Serafitek, które służą chorym i opuszczonym w domach opieki, szpitalach i hospicjach i prowadzą pracę katechetyczną w naszej parafii.

2. Przeżywając miesiąc czerwiec zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Podczas czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa – Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii. Nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30.

3. Zapatrzeni w przebite dla nas Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą. W przyszłą niedzielę Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie, będzie kwestować przy naszym kościele na rzecz biednych.

4. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 im. J. Korczaka w Łańcucie organizuje koncert dobroczynny. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na ratującą życie operację syna absolwentki i pracownicy II Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję i pomóc trzyletniemu Michałkowi, organizatorzy serdecznie zapraszają do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie w przyszłą niedzielę, 16 czerwca 2013r. na godz. 16.00.

5. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby parafii, które są przeznaczone na monitoring naszego kościoła.

6. W tych dniach miał imieniny Ks. Leszek Dopart, któremu składamy jak najlepsze życzenia. Ks. Leszek obchodzi w tym roku 25 – lecie święceń kapłańskich. W intencji Jubilata będziemy się modlić w niedzielę 30 czerwca.

6. W dniach 10 – 12.06. odbędą się skrutynia dla kandydatów do sakramentu bierzmowania klas II gimnazjum. W poniedziałek klasy IIa, b, f, we wtorek kl. IIc, d; w środę IIe, g i młodzież z poza Gimnazjum nr 1. Początek spotkań o godz. 15.00. Prosimy o zabranie indeksów.

7. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej a w piątek o godz. 17.00 parafialnego oddziału Caritas.

8. W czwartek patronuje nam – święty Antoni z Padwy znakomity nauczyciel Ewangelii. Jest patronem dzieci, małżeństw, narzeczonych, ubogich i rzeczy zaginionych. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii z liliami w czwartek o godz. 18.00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w której znajdziemy artykuły pogłębiające naszą wiarę. A do Gościa niedzielnego została dołączona płytka z katechizmem na DVD.

10. Zbliża się miesiąc lipiec i piesza pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę. Wyjście grupy św. Urszuli z Łańcuta 6 lipca. Zachęcamy do udziału i zapisu w kancelarii parafialnej.

11. W tym tygodniu zmarł: Andrzej Pelc. Wieczne odpoczywanie …

12. Słowo Życia: Wiara jest nadzieją przeniknięta miłością (papież Franciszek).

9 czerwca 2013|