DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2013

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy prymicje Ks. Łukasza Hołuba, który dwa tygodnie temu przyjął sakrament kapłaństwa. Ks. Łukaszowi życzymy, darów Ducha Świętego, aby z mocą głosił Ewangelię wszystkim do których zostanie posłany. Niech Matka kapłanów, Najświętsza Maryja Panna, będzie dla niego przewodniczką i nieustanną pomocą. Dziękujemy za modlitwę, wygłoszoną homilię. Bóg zapłać.

2. Dziś o godz. 17.00 uroczysta adoracja eucharystyczna, nabożeństwo różańcowe, procesja eucharystyczna z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, który prosi, ażeby ten czas poświęcony na adorację został ofiarowany w sposób szczególny: za Kościół na świecie, który dziś jednoczy się w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św., będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

4. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

5. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie i celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w naszej wspólnotowej modlitwie!

6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 16.00.

7. W czwartek, 6 czerwca o godz. 18.00, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i błogosławieństwo dzieci. Po wieczornej Mszy św. Godzina Święta Straży N.S.P.J.

8. Zaś w pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu z racji Roku Wiary można zyskać odpust zupełny. A w sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ukazał się czerwcowy numer Gaude Mater. Bardzo dziękujemy autorom tekstów i redakcji naszego miesięcznika.

10. W naszym kościele został zamontowany monitoring, celem zabezpieczenia świątyni. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.

11. W MDK we wtorek 4 czerwca o godz. 19.00 będzie wyświetlany film Cristiada.

12. Przy MDK w Łańcucie w dniach od 1 do 7 czerwca, jest wystawiony kontener na makulaturę, z której pozyskane środki będą przeznaczone na rzecz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Nowosybirsku. Prosimy o pomoc katolikom w Nowosybirsku składając makulaturę.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Adama Szala, rozpoczynająca Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się na boisku Zespołu Szkół Technicznych. Zachęcamy do udziału. Natomiast Na Mszy św. o godz. 13.00 będzie śpiewał chór katedralny z Gliwic.

14. Rodzice chorego Michałka i społeczność Zespołu Szkół im. Korczaka w Łańcucie, składa podziękowanie za ofiary zebrane tydzień temu na operację dziecka. Bóg zapłać.

15. W tym tygodniu zmarł: Michał Ulma. Wieczne odpoczywanie …

16. Słowo Życia: „Wiara katolicka rozwiązuje wszystkie nasze niepokoje, uspokaja umysły i napełnia serca nadzieją”. – (św.. Josemaria Escriva)

1 czerwca 2013|