Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, – 26 maja 2013

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg powołał do siebie.

3. Dziś przy kościele są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającym zakaz aborcji ze względu na chorobę lub podejrzenie choroby. Prosimy o liczne poparcie tej ewangelicznej inicjatywy.

Również dziś młodzież Zespołu Szkół nr 1 im. J. Korczaka kwestuje przy kościele na pokrycie kosztów operacji ratującej życie 3 – letniego Michałka.

4. We wtorek, 28 maja, przypada 32 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz w naszej historii oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

5. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30. O godz. 10.30 rozpocznie się procesja od kościoła św. Michała do Fary. Na zakończenie procesji Msza św. w naszym kościele i o godz. 18.00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, szczególnie na trasie procesji a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Prosimy by na trasie procesji nie parkować samochodów. Pierwszy ołtarz przygotują parafianie św. Michała, o przygotowanie drugiego (koło szpitala) prosimy Domowy Kościół, trzeciego (koło Kasyna) Akcję Katolicką i Grupę Modlitewną, czwartego (ołtarz polowy przy Farze) prosimy o przygotowanie Straż Honorową Najśw. Serca Pana Jezusa i Koło Misyjne. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkie grupy liturgiczne, dzieci klas II i III w strojach komunijnych. Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę od godz. 17.00.

6. Podczas oktawy Bożego Ciała, Msza św. o godz. 18.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my wychodźmy na przeciw Jego miłości.

7. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

8. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Do południa odwiedzimy chorych z posługa kapłańską. Wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie: Msza św. z procesją eucharystyczną, następnie procesja różańcowa, zakończona apelem.

9. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji pielgrzymów do sanktuariów Dolnego Śląska. Uczestników tej pielgrzymki informujemy, że w kancelarii są do odebrania płyty ze zdjęciami.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. prymicyjna Ks. Łukasza Hołub, który miał w naszej parafii praktykę diakońską w okresie Wielkiego Postu.

11. W MDK 4 czerwca o godz. 19.00 będzie wyświetlany film Cristiada. Zachęcamy.

12. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę 8 – 9 czerwca do Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia i Krakowa na beatyfikację. Zgłoszenia w kancelarii. Spotkanie organizacyjne 3.06. o godz. 19.00.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do Małego Gościa został dołączony film: Ksiądz Bosko apostoł młodzieży.

14. Taca w najbliższą niedzielę jest przeznaczona na WSD w Przemyślu.

15. W środę od godz. 9.00 do 14.00, bezpłatna akcja badań i porad profilaktycznych w PSSE w Łańcucie, ul. Mickiewicza 6. Szczegóły na afiszach. Organizatorzy zapraszają.

16. I LO w Łańcucie organizuje piknik rodzinny 2.06. początek o godz. 14.00 na rzecz chorej na zespół Retta Kasi. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły i plakatach.

17. Słowo Życia: „Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”.

25 maja 2013|