ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 maja 2013

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, powinniśmytym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 15.15 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 3. Również jutro w katedrze przemyskiej święcenia biskupie ks. Stanisława Jamrozka. Módlmy się w Jego intencji.
 4. W piątek, 24 maja, liturgiczne wspomnienie Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Tego dnia będziemy się modlili za cierpiący prześladowania Kościół w Chinach.
 5. W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na czuwanie modlitewne „Świętość jest w zasięgu twojej ręki ?”, prowadzone przez młodzież.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Podczas Mszy św. przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosićpotrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 7. Akcja Katolicka w niedzielę 26 maja, będzie zbierać przy kościele podpisy pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzający zakaz aborcji ze względu na chorobę lub podejrzenie choroby. Przy podpisie potrzebny będzie pesel.
 8. Dnia 26 maja 2013 roku w Przemyślu, podobnie jak w ponad stu miastach w Polsce, odbędzie się  kolejny, bo już V Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on w parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy tuż po uroczystej Eucharystii plenerowej celebrowanej od godziny 11.30. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Kierunek: Rodzina” – to wydarzenie inaugurujące pierwszy w archidiecezji przemyskiej Kongres Nowej Ewangelizacji. Zachęcamy do udziału.
 9. Za tydzień w niedzielę, młodzież Zespołu Szkół nr 1 im. J. Korczaka będzie zbierać pod kościołem ofiary na pokrycie kosztów operacji ratującej życie 3 – letniego Michałka. Bliższe informacje są na plakacie przed kościołem.
 10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Cierpiszu V Przegląd Pieśni Maryjnej.
 11. W środę 22 maja o godz. 17.00 w MDK w Łańcucie spotkanie mieszkańców osiedla wschód.
 12. W tym tygodniu zmarli: Aleksander Krempa, Kazimierz Sroka. Dobry Jezu …
 13. Słowo Życia: Duchu Święty, przyjdź; oświeć, obmyj, ulecz, rozgrzej, prowadź. Daj Twoim wierzącym w Tobie ufającym siedmiorakie dary.
20 maja 2013|