Renowacja Misjii Świętych

Przed rokiem owocnie przeżywaliśmy w naszej parafii Misje Święte. Zgodnie z tradycją po roku nadeszła pora ich renowacji, czyli odnowienia wezwania do nawrócenia i powierzenia na nowo swojego życia Bogu. W dniach od 16 do 20 marca przebywali w naszej parafii i obficie głosili Słowo Boże ks. Tadeusz Musz – rektor Seminarium Duchownego Księży Michalitów w Krakowie oraz ks. Krzysztof Poświata – misjonarz na Białorusi.  Mottem przewodnim ćwiczeń duchowych były słowa Pana Jezusa: „Nie bój się! Wierz tylko!” W trwającym Roku Wiary uświadamiamy sobie, że tylko żywa więź z Bogiem dać nam może prawdziwą nadzieję i pokój serca. W ostatnim dniu renowacji w uroczystym akcie poświęciliśmy całą naszą parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przedstawiciele parafian złożyli podziękowania ojcom misjonarzom  za  głoszenie Słowa Bożego. W tym czasie swoje szkolne rekolekcje wielkopostne przeżywała młodzież gimnazjalna oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka oraz Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie. Kolejne misje dopiero za kilka lat. Niech Krzyż Misyjny, który mijamy za każdym razem, gdy idziemy do kościoła, będzie dla nas przypomnieniem tych chwil, które w czasie Misji i ich renowacji przeżyliśmy. Niech Pan Bóg wesprze nas swoją łaską, aby składane przez nas postanowienia nie stały się pustymi słowami bez pokrycia.

17 maja 2013|