Obchody Dnia Chorego

Od ponad dwudziestu lat dzień 11 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym kościele odprawiona została o godz. 10.00 Msza Święta, której przewodniczył kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu ks. prałat Bartosz Rajnowski. W homilii ks. kanclerz odwołał się do orędzia Benedykta XVI, w którym papież zachęca do umocnienia w Kościele służby miłości, by każdy stał się miłosiernym samarytaninem dla drugiego człowieka. W tym roku Światowemu Dniu Chorego przyświeca temat zaczerpnięty z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie: „Idź, i ty czyń podobnie!”. W trakcie liturgii każdy mógł skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych.

Po południu w kaplicy szpitalnej Msze Świętą w intencji chorych i  pracowników Służby Zdrowia odprawił ks. proboszcz Tadeusz Kocór. Wcześniej młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas działającym przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie wraz z opiekunem ks. Maciejem Kandeferem  odwiedziła chorych przebywających w szpitalu, obdarowując wszystkich pamiątkowym obrazkiem i skromnym, słodkim upominkiem.

Korzystając z okazji, chcemy też podziękować tym, którzy na co dzień zajmują się ludźmi chorymi: lekarzom, pielęgniarkom, rehabilitantom, psychologom, oraz wszystkim, którzy każdego dnia z wielkim oddaniem opiekują się potrzebującymi pomocy i wsparcia.

17 maja 2013|