Finał Konkursu Biblijnego „Być solą ziemi”

14 maja 2013 r w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się finał Konkursu Biblijnego „Być solą ziemi” na podstawie Listów św. Pawła Apostoła. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddziały w Przemyślu i Krośnie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.

Finał poprzedził etap dekanalny, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łańcucie w dniu 27 lutego 2013 r. Uczestniczyło w nim 15 uczniów szkół podstawowych z naszego dekanatu. Do finału zakwalifikowały się trzy osoby: Paweł Grzywa z SP 2 z Łańcuta– I miejsce, Aleksandra Słysz z Rogóżna – II miejsce, Maksymilian Wojnar z SP 2 z Łańcuta – III miejsce.

Finał Konkursu Biblijnego rozpoczął się w Auli Instytutu Teologicznego w Przemyślu wspólną modlitwą, której przewodniczył ks. prałat dr Waldemar Janiga – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Następnie uczniowie wypełniali test, a potem w Kaplicy WSD dzieci i ich opiekunowie uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył Ks. bp Adam Szal. Po zakończonej modlitwie Wspólnota Seminaryjna zaprosiła wszystkich finalistów i ich opiekunów na poczęstunek. Następnie Komisja ogłosiła wyniki.

Czternastu finalistów, którzy zdobyli najwyższą punktację zostało nagrodzonych przez Komisję zaszczytnym tytułem LAUREATA. Szóste miejsce zdobył Paweł Grzywa, nasz parafianin uczeń SP 2 w Łańcucie. Uzyskał 87 punktów. Wysokie miejsce zdobył również Maksymilian Wojnar również nasz parafianin uczeń SP 2 Łańcucie. Gratulujemy i cieszymy się z uzyskanych przez nich wyników, tym bardziej, że materiał był bardzo trudny, wymagał ogromnej pracy, wytrwałości i cierpliwości. Uczniowie ci uczyli się od września do maja przez wiele godzin studiując teksty Listu do Rzymian i innych listów św. Pawła.

14 maja 2013|