WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12 maja 2013

 1. Dzisiaj w Archidiecezji Przemyskiej święcenia diakonów, a za tydzień w sobotę święcenia kapłańskie. W dniach Nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować te święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
 2. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32 rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II, a pod koniec tygodnia, w sobotę, 18 maja, przypadają jegourodziny. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 3. We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Dwóch naszych księży wikariuszy obchodzi swe imieniny i są oni darem Boga dla naszej wspólnoty. Składamy im najlepsze życzenia i powierzamy ich posługę kapłańską Waszej modlitwie.
 4. Zaś w czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela,zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 5. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 18 maja. Po wieczornej Mszy św. modlitewne czuwanie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii I Komunia św. dzieci klas II. Nabożeństwo przygotowujące do sakramentu pokuty w sobotę o godz. 15.30 a spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzin od godz. 16.00.
 7. Zapraszamy osoby chętne do róż różańcowych. Zgłoszenia prosimy składać w kancelarii parafialnej.
 8. Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na założenie monitoringu w naszym kościele.
 9. W dniach 29.06. – 02.07. 2013 r. odbędzie się VII pielgrzymka rowerowa Kosina – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska. Zapisy do 10 .06., szczegóły na plakacie.
 10. W tym tygodniu zmarli: Halina Bauer i Zofia Gronkowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 11. Słowo Życia: Wiara jest to pewność bez dowodu.

 

12 maja 2013|