Misterium Wielkanocne – „Znak Krzyża”

14 kwietnia w Miejskim Domu Kultury zostało wystawione Misterium Wielkanocne „Znak krzyża” w wykonaniu Grupy Teatralnej  z naszej parafii oraz Zespołu „Amare”. Przez cały spektakl widzowie wraz z wykonawcami szukali odpowiedzi na pytanie: Czego chce od Ciebie i ode mnie  Nauczyciel z Nazaretu ? Nikodemem odpowiada, że „Jezus chce  wszystkiego, zupełnie wszystkiego. Mistrz z Nazaretu mówi łatwo i przejrzyście, jakby prowadzi po równej drodze. Ale nagle ta droga urywa się , człowiekowi wydaje się, że leci w przepaść. I wtedy On mówi: „Podaj mi rękę, oprzyj się na mnie, zawierz… i leć” ”.  Wiara to całkowite zaufanie Jezusowi.

W każdej sytuacji naszego życia On staje nieustannie przed nami i jakby mówi: „Widzisz mnie i nie pytasz? Dlaczego? Czy Ja ci nie mogę odpowiedzieć na wszystko?” Niech tych kilka refleksji zaczerpniętych z Misterium będzie dla nas zachętą do obejrzenia nagrania z przedstawienia na TV Łańcut.

 Pragniemy także wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do wystawienia sztuki: dziękujemy Panu Dyrektorowi Andrzejowi Piechowskiemu za udostępnienie sali oraz Pracownikom, którzy pomagali i czuwali na przebiegiem spektaklu. Pragnę tu szczególnie wymienić Panów: Krzysztofa Kozunia i Zdzisława Owsiaka. Bóg zapłać Zespołowi Instrumentalno – Wokalnemu „Amare”, działającemu przy Państwowej Szkole Muzycznej  I stopnia w Łańcucie, pod kierunkiem Pani Lucyny Kozioł za oprawę muzyczno – wokalną Misterium. Bardzo dziękujemy zespołowi aktorskiemu: Dzieciom, Młodzieży oazowej i Rodzicom z naszej parafii za grę aktorską. Nie sposób nie wspomnieć pracy Szkolnego Koła Caritas z I Liceum Ogólnokształcącego z Łańcuta przy przygotowaniu dekoracji. Bardzo gorąco dziękujemy Pani Jadwidze  Domce za profesjonalne rady  i wskazówki co do gry aktorskiej . Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wystawienia tegorocznego  Misterium Wielkanocnego. Wystąpiło w nim aż 75 osób.

Dziękujemy widzom, którzy obejrzeli tegoroczne, a zarazem pierwsze Misterium Wielkanocne w wykonaniu aktorów z Parafii Łańcut -Fara. [s. Gracjana]

14 kwietnia 2013|