Wycieczka do Krosna

W sobotę 2 lutego 2013 roku odbyła się wycieczka do Krosna. Uczestnicy tego wyjazdu to głównie uczniowie  klas III,  ale także IV i V. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek. Sale i eksponaty przeniosły wszystkich w zupełnie odmienną rzeczywistość niż nasza. Skóra węża, żyrandol z muszelek, rzeźba z hebanu ( najtwardszego drewna), piranie i hamaki – to tylko namiastka z bogato wyposażonego muzeum.

Obejrzenie filmu o misjach i niezmiernie smutnej codzienności rówieśników wprawiły wszystkich w zadumę – świadczyła o tym głęboka cisza, z jaką wszyscy przyjęli projekcję. Chcąc mieć swój wkład w pomoc misjom, dzieci zakupiły misyjne pamiątki, np. instrumenty, lalki, rzeźby itp.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Dziedzictwa Szkła. Tu dzieci dowiedziały się, jak powstaje szkło, ale także zobaczyły prawdziwą produkcję i możliwości projektowania ciekawych kształtów. Niezwykłą radość sprawiło wszystkim malowanie witraży na szkle oraz wybijanie szklanych medali. Przyglądanie się produkcji wyrobów szklanych, oglądanie szklanych dzieł sztuki i projekcja filmu o Krośnieńskiej Hucie Szkła pozwoliła zrozumieć bliżej tę tematykę. Ciepły posiłek w restauracji przy zimowej pogodzie i tak angażujących zajęciach był chwilą, którą miło spędzili wszyscy razem.

2 lutego 2013|