Koncert kolęd

W radosnej atmosferze upływał zorganizowany 13 stycznia w naszej parafialnej świątyni koncert kolęd. Tradycją stało się już, że w okresie Bożego Narodzenia możemy w niedzielny wieczór uczestniczyć w uczcie duchowej, wsłuchując się w kolędowe melodie. W tym roku, obok Chóru  Łańcuckiej Fary i  Zespołu Instrumentów Dętych Blaszanych ze Szkoły Muzycznej II stopnia Łańcuckiego Towarzystwa Muzycznego pod kierunkiem Józefa Nawojskiego, mogliśmy wysłuchać  pastorałek w wykonaniu dziecięcego zespołu AMARE z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie, który prowadzi pani Lucyna Kozioł. Młodzi artyści wykonali między innymi utwory : „Przy onej dolinie”, „Niebem płynie kolęda”, „Skrzypi wóz”.  Nasz parafialny chór pod batutą p. Jana Szydło i p. Michała Horodeckiego wykonał 16 utworów.  W ostatnim utworze „Adeste fideles” wystąpił  z towarzyszeniem zespołu instrumentów dętych. Całość koncertu prowadził p. Krzysztof Szczepaniak.

Chór Kameralny Łańcuckiej Fary ponawia zaproszenie skierowane do osób uczących się, studiujących, jak i pracujących, które chciałyby znaleźć się w gronie jego członków. Zespół spotyka się na próbach we wtorki o godz.19.00 i czwartki o godz. 19.30 w domu katechetycznym przy kościele            ( sala na piętrze ). W związku z  rotacją młodzieży śpiewającej w chórze, która po maturze podejmuje studia poza Łańcutem, istnieje konieczność zasilania składu zespołu – zwłaszcza w głosach męskich. Dbałość o utrzymanie odpowiedniego poziomu artystycznego powoduje, że nowi kandydaci są poddawani wstępnemu, krótkiemu przesłuchaniu, mającemu na celu sprawdzenie ogólnej muzykalności oraz predyspozycji głosowych.

13 stycznia 2013|