Licznik odwiedzin

1443210
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Wszystkie
191
575
2645
1430850
41396
97443
1443210

Your IP: 54.198.147.221
2017-07-27 08:31

Najnowsze w Galerii

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00; 18.00

Dni powszednie:

6.15, 7.00, 7.30, 18.00


PROBOSZCZdsc07481

DZIEKAN DEKANATU ŁAŃCUT I

ARCHIPREZBITER ŁAŃCUCKI 

Urodzony 1 listopada 1957 roku, pochodzi z parafii Lecka. Święcenia kapłańskie - 20 czerwca 1982 roku. Dotychczasowa posługa duszpasterska: 1982-84 – parafia Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie; 1984-1986 - Parafia Farna w Łańcucie; 1986-88 - parafia katedralna w Przemyślu; 1988 - 1992 - studia specjalistyczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z zakresu katechetyki; 1992-1993 Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Przemyślu – Błonie; 1993 – 2000 praca w Wydziale Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, diecezjalny wizytator nauki religii, wykładowca katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym i w Kolegium Teologiczno - Katechetycznym w Przemyślu. W roku 2000 został dyrektorem Wydziału Nauki Katolickiej. Proboszcz parafii p.w. Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika od 22 sierpnia 2010 roku.

W parafii prowadzi wspólnoty:
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
Rycerze Kolumba
Róże Żywego Różańca
Bractwo Szkaplerza Świetego
Straz Honorowa Najświetszego Serca Pana Jezusa
Apostolstwo modlitwy za kapłanów
 

Kenar

REZYDENT - SENIOR

PRAŁAT JEGO ŚWIĘTOBLIWOŚCI

HONOROWY OBYWATEL MIASTA ŁAŃCUTA

(TEL. 17 225 28 74)

Urodzony 25 kwietnia 1937 roku, pochodzi z parafii Iwonicz. Święcenia kapłańskie -18 czerwca 1961 roku. 1984 - 2010 Proboszcz Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

 

Założyciel i opiekun duchowy Towarzystwa Świętego Brata Alberta.

 

 

 

Jan CzęczekREZYDENT

(tel. 17*249 15 14)

Urodzony w 1959 roku, pochodzi z parafii Krosno-Fara. Święcenia kapłańskie - 24 czerwca 1984 roku.

W parafii Łańcut - Fara posługuje od 2012 roku.

W parafii prowadzi:

Grupę Modlitewnę, Wspólnotę Kręgu Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, Koło Przyjaciół Radia Maryja.

WIKARIUSZks. Adam Ryba

KATECHETA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 ORAZ W MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU WYCHOWAWCZYM.

(TEL. 17*249 15 15)

Pochodzi z parafii Humniska. Święcenia kapłańskie przyjął w 1999 roku. Dotychczasowa droga duszpasterska: w parafii Kosina, Ustrzyki Dolne pw. M.B.Królowej Polski, Szówsko, Przemyśl św. J.S. Pelczara, Zręcin. W parafii Łańcut - Fara posługuje od 2016 roku.

W parafii: Moderator jednego kręgu Oazy Rodzin, Duszpasterz w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym, Grupa AA, AL ANON.

Rezydent

DSC 0012

 (tel. 17*249 15 18)

Pochodzi z parafii Ujezna. Święcenia kapłańskie przyjął w 1971 roku. Dotychczas posługiwał jako proboszcz w parafii pw. św. Józefa w Rogóżnie. Po przejściu na emeryturę rozpoczął posługę w parafii Łańcut - Fara od 25 sierpnia 2016 roku.

W parafii prowadzi wspólnoty: Trzy Kręgi Domowego Kościoła.

WIKARIUSZ

Sieradzki

KATECHETA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

 (tel. 17*249 15 19)

Pochodzi z parafii Majdan Sieniawski. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2006 roku. Dotychczasowa droga duszpasterska: wikariusz w parafii: Orzechówka (2006 - 2010), Przeworsku - Farze (2010 - 2015) . W parafii Łańcut - Fara posługuje od 25 sierpnia 2015 roku.

W parafii prowadzi wspólnoty: Przygotowanie do I Komunii świętej, Krąg Rodzin, Grupa misyjna, Opieka duchowa nad parafialnym chórem.

WIKARIUSZ

20151011 195830

KATECHETA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3

 (tel. 17*249 15 13)

 

Pochodzi z parafii Tryńcza. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 2010 roku. Dotychczasowa droga duszpasterska: wikariusz: w Rokietnicy (2010 - 2012), w Dubiecku (2012 - 2015). W parafii Łańcut - Fara posługuje od 25 sierpnia 2015 roku.

W parafii prowadzi wspólnoty: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci młodsi, starsi, lektorzy; Duszpasterz Dekanalny), strona internetowa parafii, katecheza prześlubna (poradnia dekanalna), Lectio Divina, Perełki.

Wiktor Florek

WIKARIUSZ

KATECHETA W I i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

 (tel. 17*249 15 16)

 

Pochodzi z parafii Wola Zarczycka. Święcenia kapłańskie przyjął 18 maja 2013 roku. Dotychczasowa droga duszpasterska: wikariusz w Wacławicach (2013 - 2015). W parafii Łańcut - Fara posługuje od 25 sierpnia 2015 roku.

W parafii prowadzi wspólnoty: Odnowa w Duchu świętym, KSM, Przygotowanie klas II gimnazjum do bierzmowania, Gazetka Parafialna Gaude Mater.

 Transmisja na żywo:


 biblioteka parafialna

 Gruzja foto

Archidiecezja Przemyska | Miasto Łańcut

Copyright Parafia Łańcut Fara © 2013. All Rights Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies