XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lipca 2020

  1. Dziś rozpoczyna się ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. z racji św. Krzysztofa patrona kierowców błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów jest organizowana zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Zwracamy się do kierowców i podróżujących o udział w akcji, podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże oraz oznaka naszej solidarności z misjonarzami.
    Wypadki komunikacyjne stają się chorobą naszej cywilizacji, są jedną z głównych przyczyn przedwczesnych śmierci. Z badań wynika, że wielu jeszcze kierowców prowadzi samochód po spożyciu  alkoholu i tylko szokujące komunikaty i zdjęcia mogą ich otrzeźwić. Zapraszamy do modlitwy za kierowców i prosimy wszystkich o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć wielu tragicznych wypadków. 
  2. W piątek o 7.30 modlić się będziemy w intencji Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, z racji święta patronalnego.
  3. W tym tygodniu patronować nam będą; w środę św. Maria Magdalena, w czwartek św. Brygida – patronka Europy, w piątek św. Kinga, w sobotę św. Jakub Apostoł i św. Krzysztof – patron kierowców.
  4. Zapraszamy w czwartki o 17.30 na nieustanną nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, a w soboty o 8.00 na różaniec w intencji Ojczyzny.
  5. W dniach 23 – 27 lipca w Lipniku odbędzie się drugi turnus oazy wakacyjnej dla dzieci z naszej parafii. Zapraszamy dzieci od klasy IV do VIII szkoły podstawowej. Zgłoszenia u ks. Romana i s. Hilarii.  
  6. Zapraszamy na łamy tygodnika Niedziela, który odpowiada na pytanie, czy wiara może uzdrowić relacje i dlaczego wierzącym jest łatwiej pokonywać życiowe trudności.  
  7. Słowo Życia: Czuwajmy nad tym, żeby pole dusz naszych nie porosło chwastem (sł. Boży kard. Stefan Wyszyński).
18 lipca 2020|