XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 lipca 2020

  1. Witamy w naszej parafii ks. dra hab. Janusza Mierzwę, który w tym roku przygotowuje nas do uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej. Od poniedziałku do środy zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i nowennę. W środę w wigilię uroczystości odpustowej o 19.30 modlić się będziemy za zmarłych na łańcuckim cmentarzu. 
  2. Spowiedź przed odpustem w środę od 17.00. 
  3. W czwartek uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00 – suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Mendyka – pasterza Kościoła świdnickiego.  Po każdej Mszy św. wyśpiewamy hymn: Ciebie Boga wysławiamy, aby podziękować Matce Bożej za opiekę i zawierzymy Jej nasze jutro. 
  4. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjąć szkaplerz.
  5. W kiosku przy kościele można nabyć książkę: Królowa Szkaplerza Świętego  z łańcuckiej Fary w 25 rocznicę koronacji, w cenie 10 zł, oraz prasę katolicką Niedzielę i Gościa. Tygodnik Niedziela pisze o złodzieju dusz, którym są sekty.
  6. Dziś i jutro o 17.00 różaniec i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. 
  7. W tym tygodniu zmarli: Janina Cyran, Mieczysław Szary, Wacław Lech, Zofia Pasierb, Bronisław Dołęga i Wanda Jaźwa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  8. Dziś wybory prezydenckie, pamiętajmy o swym obowiązku obywatelskim i módlmy się w intencji Ojczyzny:

 Jasnogórska Królowo Polski! Przyjdź z pomocą katolickiej Ojczyźnie – Polsce, uczyń nowy Cud nad Wisłą, podobnie jak to uczyniłaś 100 lat temu, byśmy mogli nie tylko naszą Ojczyznę uchronić od ateizmu i bezbożnictwa, ale także byśmy dali przykład Europie i światu, jak się otwiera drzwi Chrystusowi. Królowo Polski – Jestem! Pamiętam! Czuwam! 

Pod Twoją obronę… 

12 lipca 2020|