„Spożywajmy Ciało Pańskie, abyśmy życie mieli”

„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba” – wyśpiewujemy od lat w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało na ulicach naszych miejscowości rozścielają się kwiatowe dywany, rozbrzmiewają dźwięki pieśni eucharystycznych i dzwonków. W roku 2020 tę uroczystość przeżywamy nieco inaczej niż do tej pory, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia.

W naszej parafii procesja odbyła się wokół świątyni i choć była krótsza niż zazwyczaj, to zgromadziła wiele osób, które chciały oddać cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.30 przewodniczył ks. Tadeusz Kocór. W homilii zachęcał: „spożywajmy Ciało Pańskie, abyśmy życie mieli”. Podkreślił również, że „jeśli się karmimy Bogiem, to naturalną konsekwencją jest podobieństwo do Jezusa Chrystusa”.

Po Mszy Świętej wyruszyliśmy z procesją wokół świątyni, aby przy czterech ołtarzach oddać hołd Najwyższemu i prosić, aby zachował nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”, a także „od nagłej i niespodziewanej śmierci”. Na koniec procesji, po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, odśpiewaliśmy „Te Deum”, by podziękować za dar Eucharystii oraz za to, że znów możemy bez ograniczeń w niej uczestniczyć.

 

Homilia ks. Proboszcza:

11 czerwca 2020|